dzikie zwierzęta

Kto ma kota, ten ma szczęście

 • Posted on: 24 January 2020
 • By: addmean
kot
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Parę stuleci wstecz trzymanie w domu kotów było ryzykowne. Najbardziej szkalowane były kobiety, opiekunki czarnych zwierzaków, gdyż mogły zostać oskarżone o bycie czarodziejką i zakończyć żywot na płonącym stosie. Na szczęście religia nie odgrywa już ważnej roli w społeczeństwie i obecnie można trzymać koty bez niebezpieczeństwa spłonięcia.

Kolonie konne dobrym wyborem dla dziecka

 • Posted on: 24 January 2020
 • By: addmean
Konie
Author: ime
Source: http://www.sxc.hu
Kiedy zechcemy dać naszemu malcowi nieco rozrywki, warto zastanowić się nad jakimś ciekawym wyjazdem zorganizowanym. W sieci, na stronach www blisko związanych z tematyką obozowo-kolonijną, znaleźć możemy sporo wyjazdów tego typu. Dzieci w określonych przedziałach wiekowych z chęcią ruszająkolonie konne. Do wyboru jest sporo wolnych terminów. Na portalu można także zaznajomić się z opiniami innych rodziców, jacy wysyłają swoje dzieci na takie wczasy.

Konie to na pewno fascynujące zwierzęta

 • Posted on: 19 January 2020
 • By: addmean
Stadnina zimą
Author: Kaarina Dillabough
Source: http://www.flickr.com
Choć zasadniczo nie jestem miłośnikiem zwierząt, nigdy żadnego nie miałem, to generalnie konie akurat uwielbiam. Może dlatego, że przecież w wielu przypadkach konie są czymś nieco więcej, niż tylko zwierzętami? Przecież nie można powiedzieć, że konie nadają się tylko do jazdy na nich. Naturalnie jazda konna ma sporo atutów, lecz uważam, iż w wielu przypadkach konie niemalże potrafią uratować życie. A przynajmniej stan zdrowia. I wcale nie przesadzam, drogi internauto!

Jak ciekawie spędzić urlop?

 • Posted on: 19 January 2020
 • By: addmean
Agroturystyka na Kaszubach
Author: www.nakaszubach.pl
Source: www.nakaszubach.pl
Co roku stajemy przed jednakowym dylematem. Co robić podczas urlopu? Opalanie się przez dwa tygodnie dla niektórych osób jest nieciekawe, zwłaszcza jeśli nie lubią palącego słońca. Spacery po górach zazwyczaj są wyczerpujące, a przecież lato powinno być momentem wypoczynku. Może w związku z tym wypróbować coś zupełnie odmiennego? Rozwiązaniem tych problemów może być jazda konna - sport skupiający w sobie ruch na łonie natury, a przy tym dający ogromną radość oraz szansę kontaktu z końmi - ładnymi i dumnymi zwierzętami.

Hotel dla koni

 • Posted on: 19 January 2020
 • By: addmean
koń
Rumaki na pewno należą do najbardziej godnych zwierząt. Ich niezwykle kształtne ukształtowane ciało, pełne wyrazu i łagodne oczy u większości wywołują niekłamany zachwyt. Konie wymagają szczególnej opieki. Zarazem z racji delikatnego zdrowia, jak również psychikę. Ochrona rumaków to temat obszerny i ważny dla każdego, kto szanuje konie i je ma.

Musimy wiedzieć, o tym że konie są fantastycznymi stworzeniami!

 • Posted on: 19 January 2020
 • By: addmean
koń
Source: flickr.com
W wielkim błędzie są ci ludzie wedle to których konie są dzisiaj najzupełniej niepotrzebne. To znaczy nikt pewnie nie życzy im bardzo źle, lecz skoro konie nie są już środkiem transportu, a do tego na roli także coraz rzadziej są niezbędne, to niejako w automatyczny sposób powinniśmy sądzić, że dzisiaj to konie praktycznie do niczego ciekawego się nie nadają. Beznadziejne rozumowanie, no taka jest prawda.

Jazda konna w stolicy

 • Posted on: 18 January 2020
 • By: addmean
koń
Source: morguefile.com
Jazda na koniach niegdyś będąca sportem najbogatszych lub traktowana użytkowo, obecnie dostępna dla każdego, przeżywa swój rozkwit w kategoriach rekreacyjnej, a także leczniczej. Żyjąc w pośpiechu i stresie, zapomina się jak niezbędny dla ludzi jest kontakt z naturą. Jazda konna jest nie tylko cudownym sportem polepszającym kondycję i sylwetkę, ale też jest sposobem na odpoczywanie i oderwanie od nudnej rzeczywistości.

Dobrane odżywianie pupila

 • Posted on: 18 January 2020
 • By: addmean
Pies
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Właściwe odżywianie jest istotne nie tylko dla ludzi, lecz również dla naszych ulubieńców. Podobnie jak ludzie, psy także posiadają swoje ukochane smaki, jakie bardziej preferują od pozostałych. Podstawowymi elementami pożywnymi są białka, węglowodany, tłuszcze, także mikroelementy i witaminy.

Uczenie pieska chodzenia na luźnej smyczy, wymaga od właściciela dużo poświęcenia.

 • Posted on: 18 January 2020
 • By: addmean
Pies
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Psie przywiązanie i miłość to bezcenny klejnot. Bycie właścicielem psa to również jego odpowiednie wytresowanie. Tylko do posiadacza psiaka należy wybór, czy chce spełniać wszystkie kaprysy swojego pieska, czy może nauczy go dobrych manier. Pomimo tego opłaca się poświecić trochę czasu na tresurę psiaka, dzięki temu tworzą się i nawiązują się relacje pomiędzy panem a psiakiem.

Hipoterapia , a także jej istotne pozytywy

 • Posted on: 18 January 2020
 • By: addmean
konie na polanie
Author: Nick
Source: http://www.flickr.com
Jedną z metod leczniczych używanych przy wszelkich fizycznych albo psychicznych zaburzeniach jest hipoterapia. Jazda konna i prowadzone przy jej pomocy zabiegi stają się coraz bardziej powszechne, tym bardziej, że są odpowiednie tak samo dla najmłodszych, jak też dla dorosłych pacjentów. Dają także znakomite rezultaty, dla których warto w nie zainwestować.

Nasze zwierzęta domowe potrzebują tego aby o nie dbać

 • Posted on: 13 January 2020
 • By: addmean
Kot, zwierzęta domoiwe
Author: wrhoanaz
Source: http://www.sxc.hu
Przyjęcie do swego domu dowolnego zwierzaka na pewno może być fantastyczną propozycją dla kogoś, kto tylko chce w życiu codziennym cieszyć się wiernym towarzyszem. Musimy jednak mieć świadomość tego, że z czymś takim idzie w parze nie tylko sama przyjemność, ale również i liczne obowiązki – przecież nikomu nie trzeba chyba nawet mówić o tym, że każdy właściciel takiego zwierzaka koniecznie musi zapewnić mu jak najlepszą opiekę, ponieważ bez tego nigdy nie będzie się on czuł u nas faktycznie dobrze.

Kolonie na Mazurach

 • Posted on: 11 January 2020
 • By: addmean
łąka
Author: PhillipC
Source: http://www.flickr.com/
Trudno jest w dzisiejszych czasach zorganizować dziecku wspaniałe wakacje, które będzie ono pamiętać aż do późnej starości. W przesadnym dużej ilości firm zajmujących się organizowaniem kolonii łatwo stracić orientację. Wakacje dziecka czy to zimą, czy latem należy planować z określonym wyprzedzeniem. Dobrze nastawić się na bardziej czynne formy wypoczynku oraz na co bardziej oryginalne propozycje biura podróży, które mogą sprawić wiele radości dziecku.

Przegląd mniej typowych oczek wodnych

 • Posted on: 11 January 2020
 • By: addmean
Oczko
Author: cliff1066
Source: www.flickr.com
Najbardziej typowe oczka wodne powstają z wykorzystaniem folii oraz betonu, sporo zwolenników mają przy tym również akweny murowane. Nie oznacza to jednak, że osoby zainteresowane nieco bardziej oryginalnymi rozwiązaniami stają na straconej pozycji, w cenie są bowiem również zbiorniki wykonane z szeregu innych materiałów.

Wspaniałe, mieniące się kolorami ryby w naszym akwarium

 • Posted on: 9 January 2020
 • By: addmean
Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Wspaniałe, mieniące się kolorami rybki pływające wśród skał i koralów - kto z nas nie marzy, aby mieć takie akwarium w mieszkaniu. Hodowla rybek akwariowych jest niezwykle popularna w naszym kraju, w niejednym domu można spotkać większe lub mniejsze akwarium. W większości zoologicznych sklepów można kupić również sporo różnych gatunków, przeznaczonych zarówno dla amatorów rozpoczynających dopiero przygodę, jak i dla profesjonalnych hodowców. W przypadku wielu gatunków nawet mało doświadczona osoba da sobie radę na tyle, że zwierzęta bez problemu mogą dożyć swej starości.

Sycące i zdrowe jedzenie dla kota

 • Posted on: 4 January 2020
 • By: addmean
Doskonała jakość, w której proponowane są obecnie karmy kocie w Polsce, to owoc wielu badań oraz eksploracji producenta. Nasze zwierzęta muszą być karmione w sposób zrównoważony, mamy obowiązek pomóc im w dostarczaniu potrzebnych składników odżywczych. Dobrze przygotowane jedzenie dla kota będzie skutkowało energią, wręcz ogromnymi jej pokładami. Koty ukochają swoich właścicieli o wiele mocniej, kiedy tylko będą im przygotowywać takie posiłki.

Wodny świat w twoim mieszkaniu

 • Posted on: 30 December 2019
 • By: addmean
akwarium, akwarystyka
Source: http://www.akwarystyka.sklep.pl/
Rodacy trzymają w czterech kątach różnorakie zwierzaki. Najczęściej zwierzęcym kompanem w Polsce jest pies, czasami kot. Zdarza się, że fani nietypowych żyjątek sprawiają sobie takie gatunki jak tarantula lub modliszka. A ci, którzy kochają fauna wodną, montują sobie w czterech kątach duże akwaria i potrafią godzinami wpatrywać się w egzystujące w nich okazy. Wiele badań naukowych udowodniło, że patrzenie na rybki może znakomicie wyluzować nawet najbardziej spiętych ludzi.

Domowa hodowla mastifa tybetańskiego

 • Posted on: 28 December 2019
 • By: addmean
śpiący Tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
W trakcie kupna nowego zwierzęcia trzeba zatroszczyć się o bardzo dużą liczbę kwestii powiązanych z potrzebami gatunkowymi konkretnych zwierząt, takich jak przykładowo mastif tybetański. Każdej osobie zależy, aby jego zwierzę czuło się w domu jak najlepiej i psy nie są tu przecież żadnym wyjątkiem. W nowym tysiącleciu wybranie odpowiedniej hodowli psów nie jest zazwyczaj kwestią łatwą, zwłaszcza w razie mastifa tybetańskiego. W natłoku placówek zajmujących się tego rodzaju działalnością łatwo się pogubić. Z tego powodu trafionym pomysłem przed wybraniem się do hodowli będzie dodatkowe zapoznanie się z charakterystyką tej danej rasy psa.

Kuweta dla kota to niezbędne akcesorium w lokum każdego kociarza

 • Posted on: 26 December 2019
 • By: addmean
koty
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Jeżeli zdecydowaliśmy, że w naszym domu zjawi się kot, to zanim weźmiemy kolejnego członka rodziny, powinniśmy zagwarantować mu odpowiednie miejsce i kupić wszystko co dla niego okazuje się być niezbędne. Kiedy nie pragniemy posiadać podrapanych mebli i nóg, to należy zaopatrzyć się w odpowiedni drapak dla kota.

Akwarystyka morska - interesujące oraz pasjonujące zamiłowanie

 • Posted on: 25 December 2019
 • By: addmean
Rybki, akwarium
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Akwarystyka morska naturalnie jest niezwykle ciekawym i interesującym hobby, jednak zapaleńcy akwarystyki morskiej muszą zdawać sobie sprawę z tego, iż jest to hobby niezmiernie czasochłonne, oprócz tego wiąże się także ze stałymi inwestycjami finansowymi. Naturalnie nie znaczy to, iż będziemy wydawać co miesiąc fortunę, aczkolwiek dbając o nasze akwarium morskie co jakiś czas musimy dokupić do niego jakieś akcesoria bądź sprzęty, które okazują się konieczne.

Pages