Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Wymarzone wczasy

  • Posted on: 29 January 2020
  • By: addmean
Długie piaszczyste plaże, stara kultura, urokliwe wsie, fascynująca pustynia, uzdrowiska wschodniego wybrzeża oraz w niczym im nie ustępująca wyspa w centrum Morza Śródziemnego - Djerba, oferująca wachlarz sportów wodnych - to Tunezja od swej najlepszej strony.

Ciepli ludzie zasiedlający obszar o bogatym ukształtowaniu terenu, zacząwszy od zalesionych wzgórz oraz plaż po pustynie oraz oazy.

Jeśli myślisz, że ten artykuł jest warty uwagi, to co pomyślisz, gdy zobaczysz więcej informacji z tego źródła (http://www.saleweselne.com/minsk-mazowiecki/)?. Po prostu kliknij tutaj oraz zobacz.

Oprócz tego pełna przepychu architektura mauretańska - spowita atmosferą tajemniczości oraz bezwzględności fenicka Kartagina i romantyczne ruiny rzymskie. Tunezja jawi się jako wymarzone miejsce na wypoczynek.zobacz tutaj
Source: iiimillenium.pl
Najbardziej olśniewającym zabytkiem Tunezji jest olbrzymi amfiteatr w El-Dżemie, stanowiący świadectwo blasku rzymskiej Afryki oraz rzemiosła jej architektów, przywołujący echa krwawych walk gladiatorów a także prezentacji z udziałem agresywnych zwierząt.

Tunezja jest państwem do którego turyści podróżują szczególnie w czasie tzw. wysokiego sezonu, to znaczy począwszy od czerwca, do września (chociaż na dobrą sprawę sezon trwa w tym miejscu od maja do listopada). Największe upały występują w miesiącach letnich i jeszcze wrzesień.

Jeżeli chciałbyś rozszerzyć swą wiedzę, to przestudiuj istotny link (https://www.alpinlife.pl/petle-tasmy-repy-c-1_5.html). W tekście umieściliśmy ekstra oraz ciekawe wiadomości.

W owym czasie musimy liczyć się z olbrzymią falą podróżników z różnych zakątków świata, zalewających wybrzeża, centra miejscowości i oblegającą najważniejsze tunezyjskie muzea.

Począwszy od października do listopada możemy spodziewać się krótkotrwałych opadów deszczu, z kolei od stycznia do kwietnia - aczkolwiek jest w dalszym ciągu ciepło (16-20 stopni ) - deszcz pada niemal każdego dnia. W okresie jesienno-zimowym, wakacje w Tunezji warto zaplanować na wysepce Dżarba, gdzie klimat jest łagodnym, zaś woda niezwykle ciepła.
Wyjazd wakacyjny
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
Jadąc do Tunezji nie możemy zapominać o zabraniu z sobą olejków z dużymi filtrami UV (często zdarzają się wśród urlopowiczów poparzenia słoneczne oraz przegrzania), nakrycia głowy jak też okulary przeciwsłoneczne także muszą być rutynowym wyposażeniem. Zabierzmy również ze sobą buty do pływania, ażeby uniknąć pokaleczenia się w trakcie odpoczynku na plaży, a również lekkie ubrania z naturalnych włókien.

Dobrze jest wakacje w Tunezji zamyślać już z początkiem roku, aczkolwiek wakacje last minute również mogą być atrakcyjną propozycją nie jedynie dla spóźnialskich.