Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jakie korzyści płyną ze stosowania whey protein?

  • Posted on: 4 May 2022
  • By: addmean
Białko jest jednym z najważniejszych suplementów dla wszystkich osób uprawiających sport, ale szczególne znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują długotrwały, intensywny trening wytrzymałościowy. Jest istotne przy wzmacnianiu masy oraz kształtowaniu mięśni. Białka zapewniają w organizmie prawidłowy bilans azotowy zapewniając maksymalną stymulację anabolizmu i regenerację mięśni.

suplementy
Whey protein, to białko serwatkowe oferujące wszelkie korzyści które są w białkach pochodzących z nabiału, jednak nie posiada laktozy i cholesterolu. Może też być zażywane przez sportowców którzy są weganami. Whey protein ma także wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. Gdy dojdzie do przeciążenia organizmu, zapasy glutaminy w organizmie wyczerpują się i powinny być uzupełniane poprzez suplementację.

Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit i florę bakteryjną jelit, efektywnie wspiera i polepsza pracę systemu odpornościowego.

Poznaj mój serwis (https://www.crstargard.pl/fizykoterapia-stargard/) - wystarczy wejść w umieszczony poniżej link i w tekście można przeczytać ekstra treści na ten interesujący wątek.

Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób pragnących zmniejszyć masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy.

Aminokwasy BCAA, inaczej niż inne białka, nie są rozkładane w przewodzie pokarmowym i w wątrobie, ale od razu bezpośrednio wnikają do krwiobiegu, następnie pobudzają syntezę białka w mięśniach. Najefektywniej spożywać BCAA extra w kilku niedużych porcjach rozłożonych równomiernie i spożywanych przez cały dzień, najlepiej w trzygodzinnych odstępach.

suplementy diety
Author: Centrum Naturhouse
Source: Centrum Naturhouse
Glutamina jest najbardziej efektywnym elementem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Hormon ten ma znamienny wpływ przy redukcji wagi, intensyfikuje masę mięśniową a także gęstość kości. Jest skuteczny także przy zmniejszeniu bólu w mięśniach spowodowanego obecnością kwasu mlekowego, dzięki czemu można dłużej trenować.

Dość duże zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy jednoczesnym założeniu, aby danie nie było ciężkie i niezbyt duże otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które częściowo pokrywają zapotrzebowanie na materiał budulcowy. Są wyśmienitym pokarmem gdyż występujące w nich białko jest w postaci łatwo przyswajalnych hydrolizatów.