Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Wakacje w siodle

  • Posted on: 22 June 2022
  • By: addmean
W naszym kraju jazda konna, od kilku dłuższych lat zdobywa coraz bardziej pokaźną liczbę fanów. Wielu ludzi oczarowanych jest bliskim kontaktem z koniem, a satysfakcję dostarcza im zdobywanie jeździeckich umiejętności. Już po niedługim czasie przekonują się, że jazda konna nie jest ani bardzo droga, ani sprawiająca trudności.


obozy konne
Oczywiście, nie mamy na myśli sytuacji kiedy jesteśmy właścicielem własnego konia, wtedy koszt , który musimy przeznaczyć na jego utrzymanie dla niejednego z nas może być zbyt duży. Jednak jeżeli nie czujemy się na siłach (nie tylko finansowych), aby własnego konia posiadać - nic nie szkodzi.

Na pewno odnajdziemy w pobliżu stadniny koni, w których nauczymy się jeździć. Jest to łatwiejsze niż nam się wydaje, z tego względu, iż sport ten staje się coraz popularniejszy, a co za tym idzie - w Polsce jest coraz więcej stadnin. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Musimy mieć świadomość, iż rozmiar klubu nie świadczy o jakości szkoleń, a na instruktora dobrze jest zdecydować się na osobę z uprawnieniami instruktora PZJ. W każdym wieku jest odpowiedni moment na naukę, drzwi stadniny stoją otworem dla każdego.

Lecz oczywistym jest, że im wcześniej zaczniemy pobierać naukę tym więcej wiedzy i techniki będziemy w stanie posiąść. Spróbujmy w związku z tym zainteresować dzieci końmi, albowiem jeśli naprawdę złapią bakcyla, będzie to miłość na zawsze. Zwierzę odwzajemnia uczucie - w ciężkich chwilach potrafi „przytulić” i trącić łbem. Może być także niezastąpionym terapeutą. Kontakt przez dotyk z koniem, jego ciepłota ciała i psychiczne oddziaływanie na człowieka są nieocenione. Wakacje nadejdą szybciej niż nam się wydaje... Zastanawiamy się, snujemy plany jak zorganizować czas naszemu dziecku. A może razem przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? (zarezerwuj) Aby przekonać naszą niezdecydowaną osóbkę zobaczmy okoliczne stadniny (szczegółyna ten temat- http://www.stajniaiskra.pl/), blogi poświęcone tej tematyce (np. wpisując w wyszukiwarce internetowej słowa obozy konne).

Dzieci w kontakcie ze zwierzęciem, uczą się także dyscypliny, albowiem zwykle przed osiodłaniem należy wyczyścić konia, założyć siodło i uzdę. Dopiero następuje jazda z instruktorem. Po niej trzeba zaprowadzić klikajkonia do stajni, rozsiodłać i wyczyścić. Całe przedsięwzięcie zajmuje ok. 2 godz, jednak kiedy dziecko pokocha konie, czynności te będą dla niego tylko przyjemnością.