Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Utrzymywanie kociaków w mieszkaniu

  • Posted on: 1 May 2022
  • By: addmean
Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych. Cechuje je duża doza niezależności, co odróżnia je od psów. Kolejną różnicą może być fakt, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez człowieka. Dzięki temu częściej przygarniane są przez osoby, które mają mniej czasu z uwagi na pracę i inne obowiązki. W przypadku gdy właściciel mieszka w raczej spokojnej okolicy, dopuszczalne jest wypuszczanie kota na zewnątrz.
Często jednak dzieje się tak, że kot mieszka w mieszkaniu w śródmieściu; w takiej sytuacji trzymany jest wyłącznie w środku. W takim przypadku korzystnie jest gdy kot przynajmniej ma okazję wyjść na balkon. Hodowla ( krowy mlecznej) kotów jest procesem niezbyt trudnym. Wszystko uzależnione jest od ilości posiadanych kotów, ich rasy i tego, czy jest to hodowla profesjonalna.

Dachowce i zwierzęta rasowe
kot
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Najczęstszymi towarzyszami człowieka są koty nierasowe, popularnie zwane dachowcami. Najliczniej występują w okolicach wiejskich, gdzie często mieszkańcy zajmują się ich dokarmianiem. W większych ośrodkach z kolei ludzie niejednokrotnie przygarniają zwierzęta „z ulicy” lub od przyjaciół. Korzystnym rozwiązaniem może być też wzięcie zwierzęcia ze schroniska, w którym nierzadko są trudne warunki. Uratowanie zwierzęcia od ciężkiego życia w schronisku może być źródłem wielkiej satysfakcji. Poza tym wyprawka dla kota nierasowego zazwyczaj nie jest bardzo droga. Koty rasowe z kolei bywają bardzo drogie i często potrzebują dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych jak to jest w przypadku długowłosych kotów perskich. Oprócz tego kotom|rasowym częściej zdarza się zapadać na dolegliwości genetyczne, a standardowa długość ich życia jest mniejsza niż u kotów nierasowych.Źródła wiedzy o kotach Jest dużo rozmaitych źródeł, z których czerpie się informacje na temat hodowli kotów. Godne zaufania są książki o charakterze poradnikowym wydane przez renomowane firmy wydawnicze. Zawarte są tam wiadomości dotyczące pielęgnacji kota, jego zachowań, a także takich kwestii jak choroby i sposoby zachowania się w takich sytuacjach. Porady tego typu można znaleźć w dużej ilości w Internecie. Profesjonalnie prowadzony blog o kotach bywa równie miarodajnym źródłem informacji co poradnik w formie książkowej. Istnieją również specjalne fora, na których właściciele zwierząt dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi.

Author: A.Z.