Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jazda konna to pasjonujące hobby zarówno dla dzieci oraz dorosłych

  • Posted on: 7 December 2021
  • By: addmean
Jazda konna uchodziła za popularną formę rozrywki oraz sportu już wiele lat temu. W przeszłości również przez długi czas była wyłącznym, a zarazem najlepszym środkiem przewozu. Chodzi w tym miejscu zarówno o jazdę konną na własną rękę, jak i stosowanie wozów zaprzężonych w konie. Taka forma transportu aktualnie używana jest raczej tylko do celów rozrywkowych.

Koń, jazda konna
Author: Don Graham
Source: http://www.flickr.com
Powozy konne używane są między innymi do wożenia nowożeńców. Jazda konna uczestniczy również w paru dyscyplinach sportowych, indywidualnych oraz grupowych. Tą aktywnością aktualnie interesuje się coraz więcej osób. Jest bowiem uniwersalna, odpowiednia dla osób właściwie w każdym wieku. Generalnie tymi zwierzętami interesuje się coraz większa grupa dzieci, ukazuje się przykładowo coraz większa liczba pism o takiej tematyce przeznaczonych właśnie do nich. Ich tematyka dotyczy cech charakterystycznych koni i ich życia, jazdy konnej oraz pielęgnacji tych zwierząt.Korzyści z jazdy konnej Jazdę konną zalicza się do bardzo pożytecznych aktywności. Wbrew przekonaniu (szczegółyna ten temat- sprawdź propozycję)jeździec na koniu nie jest bierny, musi wykonywać właściwe ruchy podczas jazdy i siedzieć w odpowiedni sposób. Jazda konna (zobacz: pomaga więc wyrobić i utrzymać formę, a co niezwykle istotne – kształtuje odpowiednią postawę ciała. Jest więc ogromnie pożyteczna dla ludzi z wadami postawy, takimi jak między innymi skrzywienia kręgosłupa. Na jeździe na koniu i generalnie kontakcie z tymi zwierzętami opiera się także cały sposób usuwania schorzeń i zaburzeń, zwany hipoterapią. Termin ten obejmuje przede wszystkim leczenie osób z urazami o charakterze psychologicznym za pomocą kontaktu z końmi. Hipoterapii poddaje się między innymi dzieci chore na autyzm. Ogólnie osoby wybierające jazdę konną mogą liczyć na bardzo dobry wypoczynek o charakterze czynnym i ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Obozy konne Dla osób chcących spędzić czas aktywnie daleko od miejsca zamieszkania, korzystnym rozwiązaniem są obozy konne (zobacz: zapisz się na ). Organizowane są one przez osoby indywidualne, posiadaczy stadnin i całe firmy. Skierowane są do ludzi w zróżnicowanym wieku, w większości dla dzieci i młodzieży. Na obozie takim można wypracować umiejętność jazdy konnej, a następnie doskonalić swoje umiejętności w tym aspekcie. Ceny są urozmaicone w zależności od długości obozu i przewidzianych atrakcji.