Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Wyposażenie dla armii

  • Posted on: 12 January 2022
  • By: addmean
Profesjonalizacja wojska wniosła sporo pozytywnych zmian do polskim wojsku. Zmniejszenie liczby czynnych żołnierzy pozwoliło na przykład na kupno coraz to nowszego sprzętu. W ostatnich latach część starych samolotów została zastąpiona myśliwcami f-16 produkcji amerykańskiej, Wojsko Polskie nabyło również pojazdy opancerzone, które mają swój chrzest bojowy na misjach zagranicznych. Na nadchodzące lata zaplanowana jest jedna z najpotężniejszych inwestycji w armię od długiego czasu, na którą przeznaczona została kwota paru miliardów złotych. Celem tego przedsięwzięcia jest wymiana kolejnych starych pojazdów opancerzonych, w tym na przykład czołgów i zaopatrzenie żołnierzy w nowoczesną broń.

Mundur i ekwipunek
Zmiany w umundurowaniu

Znaczne zmiany w armii dotyczą również podstawowych kwestii jak umundurowanie żołnierza. Wprowadzono do użytku nowe motywy maskujące, między innymi motyw pustynny używany np. w trakcie misji Polaków w Afganistanie. Wprowadzenie wojska w tak ciężkie warunki atmosferyczne wymagało wprowadzenia zmian w samej strukturze umundurowania.

Materiały z których są wykonane spodnie wojskowe, kurtki i inne elementy umundurowania powinny gwarantować dobrą wentylację i ochronę przed dużymi temperaturami. Ubiory używane w takich warunkach są szyte z konkretnej mieszanki bawełny i poliestru. Dodatkowo zmianie uległ sposób zapinania tego rodzaju ubioru: tradycyjne guziki zastąpione zostały rzepami.

Zmiany podążają w dobrym kierunku

Profesjonalizacja wojska kojarzy się niekiedy z sporymi nakładami finansowymi. Obronność kraju jest jednak sprawą niezwykle ważną, zwłaszcza dla tak dużego państwa położonego w znaczącym punkcie. Zmniejszenie liczby członków armii pozwoliło paradoksalnie ograniczyć wydatki związane z modernizacją wojska.

Przeczytaj, jakiego rodzaju dane odnajdziesz po przejściu na stronę www. Zapewne będą niezwykle pasjonujące oraz warte zainteresowania, co sprawi, że wielokrotnie będziesz tu wracał.Co ciekawe, wojsko zaczęło również zwracać uwagę na public relations i dbać o swój dobry wizerunek, przykładowo zapraszając amatorów militariów na specjalne pokazy czy angażując się w akcje społeczne np. przeznaczając na aukcje kurtki wojskowe. Przyczyniło się to oczywiście do ocieplenia obrazu całej armii. Jest to również częścią dużego planu, który ma w efekcie zachęcać młodych ludzi do wchodzenia do zawodowego wojska.