Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

W zdrowym ciele zdrowy duch

  • Posted on: 4 April 2022
  • By: addmean
Rekomendowana przez rehabilitantów dawka ruchu wymagana by zachować zdrowie to od 30 do 60 min. ruchu co dzień. Jogging nie jest jedyną możliwą formą aktywności sportowej zalecaną człowiekowi, który chce prowadzić zdrowy tryb życia.

Jogging
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Można także pływać, gimnastykować się lub np. wspinać się. Lekarze doradzają, żeby w swoje aktywności ruchowej starać się być jak najbardziej różnorodnym. Mówią, iż najlepsze jest przeplatanie różnego typu dyscyplin sportowych, tak by na przykład 2 dni w ciągu tygodnia biegać, dwa dni gimnastykować się w dowolny sposób a pozostała część tygodnia przeznaczyć na regeneracje.Jeżeli faktycznie zdecydujemy się na zróżnicowane treningi, dobrze by było tę sytuację dokładnie przemyśleć. Wspaniałym pomysłem dla biegających są jakieś dodatkowe ćwiczenia aerobowe. Takowy trening w możliwie małym stopniu obciąża organizm. Dobrze ćwiczyć tak, aby płuca mogły nadążyć dostarczać tlen do mięśni. Ponieważ bieg także jest zaliczany do ćwiczeń aerobowych, należy z tej grupy ćwiczeń zdecydować się na te, które w większym stopniu będą gimnastykować odmienne grupy mięśni niż jogging. Może to być np. aerobik. Aerobik to po prostu gimnastyka przy muzyce.

Co bardzo ważne i praktyczne, aerobik jednakowo jak bieganie, jest sportem dość tanim. Do jego wykonywania wystarczy wygodny strój z bawełny i odpowiednie buty. Biegacz w jest już zwykle wyposażony w takowy ekwipunek. Włożyć może przecie t-shirty dla biegaczy czy buty do biegania jako bardzo komfortowe obuwie podczas gimnastyki.

Przez takie właśnie zróżnicowane ćwiczenia nasz trening będzie całościowy, a przez to będziemy o wiele zdrowsi oraz umięśnieni.

Przekonaj się, że nasze odsyłacze (http://scootive.pl/hulajnoga-czesci/146-hamulce) kierują jedynie do interesujących witryn. Jeżeli ciekawią Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki przekierują Cię do przydatnych stron.

Gdy gimnastykując się chcemy wyglądać tak samo dobrze jak zazwyczaj, można ubrać akcesoria tj. najlepsze chusty do biegania lub czapki do biegania, dzięki czemu mamy możność poczuć się bardzo trendy.