Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

W poszukiwaniu energii do działania pochodzącej z Tatr, zatrzymaj się w stolicy Podhala

  • Posted on: 13 January 2022
  • By: addmean
Wszystkie miejscowości turystyczne posiadają takie osobliwości, które przyciągają obieżyświatów. W Paryżu jest to Luwr i Wieża Eiffla, w Londynie jest Big Ben i Pałac Buckingham, w Warszawie jest Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski i Syrenka, Stolica Małopolski posiada Sukiennice i Wawel.

szlaki turystyczne - Tatry
Author: Lukas Plewnia
Source: http://www.flickr.com
Obszar Województwa Małopolskiego, to przede wszystkim centrum regionu - Kraków, ale również chowające się za chmurami pasmo Tatr Wysokich, bielutkie jak śnieg skały Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, miasteczka o bogatej historii z urokliwymi starymi kamieniczkami, zielone parki krajobrazowe. Ogromna rozmaitość topograficzna Województwa Małopolskiego i jej burzliwe dzieje, sprawiły że kraina ta jak żadna inna w Polsce może pochwalić się dużą ilością obiektów zabytkowych oraz cudownych krajobrazów.

Jeżeli pragniemy generalnie wędrować po górach, najlepiej pojechać w okolice Zakopanego lub Nowego Sącza. Z kolei w pobliżu Tarnowa i Krakowa natrafimy na więcej historycznych miejsc. Kiedy już zwiedzimy Nowy Sącz, pozwiedzamy Zakopane, pobędziemy kilka dni w stolicy Małopolski, powinniśmy wyjechać dalej, do Nowego Targu. Jeżeli postanowimy odwiedzić Małopolskę, powinniśmy odpowiednio wcześniej zarezerwować pokoje Nowy Targ W Nowym Targu baza noclegowa jest dobrze rozkręcona i polaryzuje się w temacie luksusu i odpłatności. Co warto zobaczyć w Nowym Targu?

Nieopodal Nowego Targu odnajdziemy niemało miejsc godnych zobaczenia. Stolica Podhala wyśmienicie nadaje się na jednodniowe wycieczki po oznaczonych szlakach turystycznych, pośród malowniczych widoków. Na wyciągnięcie dłoni są Gorce z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Równie fascynujący tekst przedstawiany jest tutaj, zatem odwiedź stronę internetową (http://www.uannynowytarg.pl/) i upewnij się, jakie informacje tam odnajdziesz. One również Cię zaciekawią.

Stolica Podhala szczyci się okazałym Rynkiem, na którym przez lata odbywały się targi. Obecnie jako miejsce osobliwe zaprasza do zwiedzania XIX - wiecznego Ratusza, w którym jest Muzeum Podhalańskie oraz odwiedzania urokliwych kamieniczek. Nie sposób pominąć prześlicznego kościółka zbudowanego z drzewa modrzewiowego, usytuowanego na Szlaku Architektury Drewnianej. Nowy Targ określany przez górali "Miastem" od lat jest handlowym i słynącym z rzemiosła centrum regionu.