Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

W poszukiwaniu energii do działania pochodzącej z Tatr, zatrzymaj się w stolicy Podhala

  • Posted on: 15 November 2022
  • By: addmean
Wszystkie miejscowości turystyczne posiadają takie osobliwości, które przyciągają obieżyświatów. W Paryżu jest to Luwr i Wieża Eiffla, w Londynie jest Big Ben i Pałac Buckingham, w Warszawie jest Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski i Syrenka, Stolica Małopolski posiada Sukiennice i Wawel.

szlaki turystyczne - Tatry
Author: Lukas Plewnia
Source: http://www.flickr.com
Obszar Województwa Małopolskiego, to przede wszystkim centrum regionu - Kraków, ale również chowające się za chmurami pasmo Tatr Wysokich, bielutkie jak śnieg skały Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, miasteczka o bogatej historii z urokliwymi starymi kamieniczkami, zielone parki krajobrazowe. Ogromna rozmaitość topograficzna Województwa Małopolskiego i jej burzliwe dzieje, sprawiły że kraina ta jak żadna inna w Polsce może pochwalić się dużą ilością obiektów zabytkowych oraz cudownych krajobrazów.

Jeżeli pragniemy generalnie wędrować po górach, najlepiej pojechać w okolice Zakopanego lub zobacz też: atrakcje dla dzieci Nowego Sącza. Z kolei w pobliżu Tarnowa i Krakowa natrafimy na więcej historycznych miejsc. Kiedy już zwiedzimy Nowy Sącz, pozwiedzamy Zakopane, pobędziemy kilka dni w stolicy Małopolski, powinniśmy wyjechać dalej, do Nowego Targu. Jeżeli postanowimy odwiedzić Małopolskę, powinniśmy odpowiednio wcześniej zarezerwować pokoje Nowy Targ W Nowym Targu baza noclegowa jest dobrze rozkręcona i polaryzuje się w temacie luksusu i odpłatności. Co warto zobaczyć w Nowym Targu?

Nieopodal Nowego Targu odnajdziemy niemało miejsc godnych zobaczenia. Stolica Podhala wyśmienicie nadaje się na jednodniowe wycieczki po oznaczonych szlakach turystycznych, pośród malowniczych widoków. Na wyciągnięcie dłoni są Gorce z Gorczańskim Parkiem Narodowym. Stolica Podhala szczyci się okazałym Rynkiem, na którym przez lata odbywały się targi. Obecnie jako miejsce osobliwe zaprasza do zwiedzania XIX - wiecznego Ratusza, w którym jest Muzeum Podhalańskie oraz odwiedzania urokliwych kamieniczek. Nie sposób pominąć prześlicznego kościółka zbudowanego z drzewa modrzewiowego, usytuowanego na Szlaku Architektury Drewnianej. Nowy Targ określany przez górali "Miastem" od lat jest handlowym i słynącym z rzemiosła centrum regionu.