Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Wakeboard - sport pełen emocji

  • Posted on: 10 October 2021
  • By: addmean
Tradycyjne formy spędzania wolnego czasu dla wielu osób stają się nudne i trywialne. Poszukiwacze nowych wrażeń co rusz wymyślają nowe sporty, często będące miksem z już uprawianych. Użycie do normalnego spadochronowego skrzydła silnika spalinowego dało podstawy do bardzo popularnego obecnie paralotniarstwa, coraz częściej do eksperymentów są wybierane również deski do surfingu i wodne narty. Świetnym pokazaniem takiego sportu może być wakeboard, który od niedawna zagościł na niejednej plaży i od razu zyskał sporo popularności.


wakeboard
Author: Dosionair
Source: http://www.flickr.com
W tym sporcie trzeba użyć specjalnie zaprojektowanej do tego celu deski, korzenie której mają początek w deskach snowboardowych. Ochotnik do spróbowania swych sił w tej dyscyplinie musi stanąć na środku deski i przytrzymać specjalny uchwyt, taki jak używane w nartach wodnych. Deska razem z ochotnikiem ciągnięta jest po wodzie za pomocą łodzi albo specjalnego wyciągu, a na całej trasie bardziej sprawni zawodnicy mogą pokonać różne przeszkody, na przykład skocznie lub scootive.pl - hulajnogi wyczynowe rampy. Jeśli ktoś nie będzie się czuł pewnie, to może po prostu spokojnie przejechać przez całą trasę, dla kogoś kto pierwszy raz próbuje sił w tym sporcie wrażenia z pewnością będą bardzo duże.

wakeboard
Author: Sean O'Shaughnessy
Source: http://www.flickr.com
Tory do wakeboardu powstają bardzo szybko w wielu częściach naszego kraju. Rzecz jasna najwięcej jest ich nad morzem, z tego powodu, że tam jest największa ilość piaszczystych, pustych plaż, na jakich świetnie tego typu tory można założyć.

Jeśli tego rodzaju problematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to koniecznie zerknij na serwis (https://www.poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe/do-siatkowki.html), który bez wątpienia także przypadnie Ci do gustu!

Do najpopularniejszych nad morzem należą tory w Szczecinie i na Mierzei Helskiej. Lecz pozostałe regiony również mogą się poszczycić jakimiś torami. Dość znany jest tor w podkrakowskim Kryspinowie, gdzie we wszystkie słoneczne dni czeka kolejka chętnych do skorzystania z niego. Miłośnicy tego sportu muszą także zobaczyć Szczecinek, tam znajduje się najdłuższy polski tor, mierzący ponad kilometr.

Przejażdżka nim nawet doświadczonym miłośnikom adrenaliny zapewni niezapomniane wrażenia. Jedną z podstawowych zalet wakeboardingu jest to, że uprawiany być może przez praktycznie każdego. Przed pierwszym przejazdem każdy ochotnik jest szczegółowo instruowany, co i jak musi robić i w jaki sposób się zachowywać na desce. Obowiązkowym elementem wyposażenia jest kamizelka ratunkowa, więc nawet upadek do wody w czasie jazdy nie zakończy się niczym nieprzyjemnym.