Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak wygląda sprawa z treningiem rano? Co warto wiedzieć na ten temat? O czym pamiętać, ażeby mieć z tego korzyść?

  • Posted on: 10 March 2020
  • By: addmean
Wiele osób myśli nad sensownością porannego biegania. Tak zwany poranny trening ma tak wielu zwolenników, co przeciwników. Część więc jest zdania że jesteśmy w stanie tak ćwiczyć, a pozostali, iż wręcz odmiennie. Co interesujące każdy po troszkę ma racji. Pamiętajmy, iż każdy z nas jest inny i nie ma jedynej sensownej odpowiedzi, która mówi tak lub nie dla takiego treningu. Niemniej, korzystnie rozwiać określone niejasności.
na treningu
Author: J@YGS
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że jeśli mówimy o spalaniu tłuszczów, to poranne bieganie na pusty żołądek jest dość dobre. Dlaczego? Po nocy, a tym bardziej przed śniadaniem poziom glikogenu w mięśniach czy w wątrobie jest dość małe, jednocześnie poziom cukrów również spada. Są to tak naprawdę idealne warunki do spalania tłuszczu.Gdy więc organizm jest gotowydo życia po przespanej nocy, to wolniejsze procesy metabolizmu wkraczają na bardziej zaawansowane obroty, a to tak naprawdę sprzyja spalaniu tłuszczu, co ważne, także po treningu. Taki trening (serdecznie zapraszam) ma także wpływ na właściwe samopoczucie podczas dnia, jest to możliwe dzięki przyrostowi endorfin czyli hormonu, jaki między innymi zaniża poziom stresu i poprawia nastrój. To jest bardzo pozytywne, jednakże są również i określone minusy.

Przeczytaj więcej szczegółów w tekście (http://www.gaster-sol.pl/pl/o-soli/magia-soli/magiczne-zastosowanie-soli) - one rzucą zupełnie nowe światło na rozważaną w znajdującym się tutaj artykule. Po prostu kliknij ten odnośnik!

Zaczynamy bowiem dzień bez dostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości energii. To sprawia więc, że intensywność i objętość porannego treningu nie może być zbyt duża. Jeśli jednakowoż zjemy właściwe śniadanie, trzeba trochę odczekać, ażeby organizm mógł wszystko przetrawić. Dzięki temu nasz trening stanie się dłuższy i szybszy, czyli dzięki czemu spalimy więcej kalorii. Bez odpowiedniego stężenia glukozy we krwi, nasza koncentracja będzie na pewno gorsza, co będzie skutkować brakiem koncentracji.

W tego typu sytuacji niestety łatwiej o kontuzję. Jednak dość szybko przyswajamy określone nawyki, więc w czasie około 3 tygodni jesteśmy w stanie już się zaadaptować, aby mieć całkowitą kontrolę nad treningiem rano. Tego typu trening to na pewno doskonałe rozpoczęcie dnia, można polecić go więc każdemu.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, zobacz ten link - to bez dwóch zdań świetne opracowanie (https://super-edu.pl/korepetycje/statystyka/warszawa) tej sprawy. Koniecznie to przeczytaj!

Jednocześnie być może potrzebujesz osoby, która zaoferuje ci więcej ciekawych i niezawodnych rad? Najkorzystniej zatrudnić wtedy fachowca, jak trener osobisty Poznań.