Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak istotne jest odpowiednie żywienie Twojego psa

  • Posted on: 26 July 2020
  • By: addmean
Prawda jest taka, iż nie ma jednego słusznego systemu żywienia, jaki sprawdzi się u każdego czworonoga. Tak samo jak u ludzi - jednym służy wcinanie steków, innym dieta wegańska, a jeszcze następnym unikanie nabiału.

na stronie
Author: wrhoanaz
Source: http://www.sxc.hu
Kluczowymi elementami odżywczymi są proteiny, węglowodany, tłuszcze i makroelementy, mikroelementy i witaminy. Czy źródłem cukrów będzie dopiero co ugotowany ryż czy też orkisz w gotowej karmie jest kwestią wyboru posiadacza psa, i jest uzależniony od predyspozycji psa.

Każdy psiak i kotek jest indywidualnym przypadkiem, i właściwą dietę możemy wybrać na bazie obserwacji danego egzemplarza. Znaczenie ma tutaj nie tylko jego ciężar, wiek bądź rasa, ale również skłonności do alergii oraz nietolerancyjności pewnych elementów pokarmowych (dajmy na to zupełnie inaczej trzeba żywić zwierzaka sportowego, inaczej pupila kanapowego pieszczocha a jeszcze inaczej zwierzaka stróżującego, który mieszka w boksie). Podczas wyboru sposobu odżywiania trzeba wziąć także pod uwagę stan fizjologiczny pieska (np. brzemienna sunia, powrót do zdrowia po zabiegu, schorzenia układu pokarmowego itp.).

Z rezerwą musimy podchodzić do różnorodnych suplementów a także wspomagaczy. W poniektórych przypadkach dobrze je serwować (dla przykładu preparat na stawy pieskom wielkich ras), jednak należy to skonsultować z lekarzem weterynarii. Należycie skomponowana i dopasowana dieta powinna zaspokoić każde potrzeby czworonoga. Może być to pasza gotowa, np. karmy Brit.

Może interesujące będą informacje, które posiada praktyczna strona (http://www.acana.com.pl/karma/w-trosce-o-psi-usmiech/). Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej, to kliknij tu i starannie zobacz te wiadomości.
pies
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dorosły czworonóg powinien jeść raz albo dwa razy dziennie. Serwowanie paru pomniejszych dawek jest zalecane psinom zagrożonym skrętem żołądka, jak też czworonogom pracującym o bardzo wysokim zapotrzebowaniu energetycznym. Musimy mieć na uwadze aby nie karmić czworonoga wprost przed tresurą bądź podróżą.strona internetowa karma dla psa karma dla psaPowinna upłynąć co najmniej jedna godzina od jedzenia do podjęcia aktywności. Nie powinno się też podawać posiłku zaraz po wysiłku fizycznym. Ciągły dostęp do pokarmu jest nie wskazany. Posiłki muszą być podawane w stałych porach, a nieskonsumowany posiłek trzeba zabrać po upływie kwadransa od podania. Podobny system ma wiele walorów; zapobiega wykształceniu u psiaka nawyku grymaszenia, psuciu się pożywienia oraz wyraźnie stawia posiadacza w pozycji członka stada, który wydziela zapasy.