Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Uczenie pieska chodzenia na luźnej smyczy, wymaga od właściciela dużo poświęcenia.

  • Posted on: 22 June 2022
  • By: addmean
Psia lojalność i miłość to nieoceniony skarby. Bycie właścicielem psiaka to też jego odpowiednie wyuczenie dobrych manier. Tylko do właściciela psa należy wybór, czy pragnie wykonywać wszystkie zachcianki swojego pieska, czy może wyuczy go dobrych manier. Mimo to warto przeznaczyć czas na wychowanie psiaka, dzięki temu tworzą się i nawiązują się dobre kontakty pomiędzy właścicielem a psiakiem.

więcej na zwierzakowo
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
Wytresowany psiak, który odbiera elementarne komendy, przynosi z pewnością więcej radości posiadaczowi psa. Natomiast niewytresowane psy są przyczyną mnóstwa kłopotów. Z kłopotem psiaka ciągnącego smycz boryka się dużo posiadaczy psów. Warto pamiętać , że psiaki działają pod wpływem chwili i kochają gonić wszystko, co ucieka.

Omawiany artykuł Ci się podoba? Zatem odwiedź serwis www (https://sport-dog.pl/pl/c/Preparaty-odzywki/14), który ma zbliżone dane na omawiany wątek - one także będą wciągające.Po to by wyprowadzanie psa na smyczy stało się czynnością przyjemną i było zajęciem nieabsorbującym, trzeba nauczyć psa chodzenia na nienaprężonej smyczy. Żeby efektywnie wychowywać psa utrzymywania smyczy nienaprężonej, należy zdać sobie sprawę z przyczyny, dla którego kundel ciągnie smycz. Przyczyna jest banalna – po prostu ciągnąc smycz, zawsze udaje mu się prędzej dotrzeć do upatrzonego obiektu.

W związku z tym różne psy wypracowują sobie różnorodne strategie napinania. Szarpanie smyczy wynika z braku kontroli emocji i zbyt dużym ożywieniem psychicznym na spacerze. Niejednokrotnie wystarczy potrudzić się nad psim zdyscyplinowaniem, a smycz zrobi się luźna. Jeszcze jedną pobudką tego, że psiak ciągnie smycz, może być jej rodzaj.zwierzakowo.pl/sklep/smycze-i-obroze-dla-psow
Author: Ramón Portellano
Source: http://www.flickr.com
Popularne są rozciągane smycze dla psów typu „flexi”, które same rozwijają się i zwijają a ponadto nie oplatają się wokół nóg na spacerze z psem. Koncepcja piękna, ale w rzeczywistości taka smycz uczy psa naprężania smyczy.sprawdź nawięcej zobaczysz na portaluDlatego, jeżeli pies jest szczeniakiem, którego dopiero zapoznajemy ze smyczą, warto jednak zaniechać stosowania takiego typu smyczy.

Zdecydowanie dla szczeniaków korzystniejsze są smycze dla psów rozwijające się do dwóch-czterech metrów, z taśmy, przepinane na różną długość, tzw. treningówki, dzięki którym to posiadacz psa kontroluje, odległość na jaką odchodzi pies. Treningówki smycze dla piesków praktycznie pozwalają efektywniej podporządkować psa, bo są poręczniejsze i krótsze, niż automatyczne.