Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Bieszczady tajemnicze i niedostępne czyli co interesującego zaproponować może odwiedzającym ten niezwykły zakątek kraju.

  • Posted on: 10 October 2019
  • By: addmean
Jednym z najbardziej niedostępnych do dnia dzisiejszego regionów Polski są Bieszczady. Dziewicze, niedostępne od lat kuszą miłośników aktywnego odpoczynku i nieskazitelnej przyrody. Dziś Bieszczady zaczęły się zmieniać, popularne miejscowości wypoczynkowe są bardzo chętnie odwiedzane przez licznych turystów, a na górskich ścieżkach tworzą się niekiedy kolejki.
kliknij
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com
Coraz bardziej zaczęła się też rozwijać baza noclegowa w tych wspaniałych górach. Tam, gdzie niedawno były ciche, spokojne wsie dzisiaj powyrastały nowoczesne ośrodki wczasowe i pensjonaty, oczekujące na turystów. Noclegowa baza bez przerwy się rozwija, rozwijają się również różne atrakcje i rozrywki, dzięki jakim wakacje bieszczady będą jeszcze bardziej interesujące i ciekawe. Mocno rozwija się sieć rowerowych i konnych tras, bo Bieszczady to idealne miejsce i dla jednego i dla drugiego. Coraz więcej w tej części kraju zaczęło się pojawiaćę także różnych imprez kulturalnych, mających skusić jeszcze więcej turystów do odwiedzenia. Czytaj więcej informacji na ten temat: niedrogie wakacje - Bieszczady.Ale największą chyba atrakcją Bieszczad wcale nie są góry, a największe w naszym kraju sztuczne Jezioro Solińskie. Wody jeziora są utrzymywane w spiętrzeniu za pomocą wysokiej na kilkadziesiąt metrów zapory - widok z jej góry jest niezwykły i wielu ludzi odwiedza Solinę przede wszystkim dlatego, aby zrobić rundkę się na zaporze i podziwiać piękne widoki. Oczywiście jak to z większością zbiorników bywa, również to jezioro (Pomost pływający) jest szeroko wykorzystywane do uprawiania sportów wodnych. Nie da się na nim pływać łodziami motorowymi, ale już żaglówkami, rowerami wodnymi i kajakami już jak najbardziej tak.


góry - Bieszczady
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com
Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości nad Jeziorem Soliński, poza samą Soliną rzecz jasna, jest Polańczyk. Ta nieduża miejscowość jest coraz bardziej popularna pośród wczasowiczów, na tyle, że polańczyk noclegi koniaków noclegi rezerwować się musi odpowiednio wcześnie, nawet kilka miesięcy przed terminem przyjazdu. Największą atrakcją Polańczyka jest oczywiście samo jezioro, ale ta właśnie miejscowość stanowi także doskonałe miejsce na bazę do okolicznych wypadów.