Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak dobrze karmić naszego psa?

  • Posted on: 27 September 2019
  • By: addmean
Gdy w naszym domu po raz pierwszy pojawia się pies, na pewno chcemy zadbać o niego jak najlepiej. Jedną z kluczowych zadań jest odpowiednie żywienie pupila. Warto dobrać - często dzięki metodzie prób i błędów - to, co jest najbardziej odpowiednie dla psa. Jak dobrze karmić naszego zwierzaka?

Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Początkowo warto przyjrzeć się składnikom, które na pewno nie są dobre, co więcej naprawdę szkodzą. Głównie pies nie powinien jeść czekolady. Zawiera teobrominę, substancję toksyczną, która sprawia, że serce czworonoga przyśpiesza oraz zaburza pracę układu oddechowego. Natomiast czosnek, cebula i wszelkie pochodne to źródło dwusiarczków, w związku z którymi czerwone krwinki rozpadają się. Sól nie jest potrzebna zwierzakowi, całkowicie wystarczy to, co dodane jest do karmy, dlatego więc nie można podawać psu słonych lub pikantnych potraw. Winogrona i rodzynki źle wpływają na nerki. Wymienionych produktów na pewno należy unikać.Powinno się również pamiętać, że nie jest możliwa jedyna prawidłowa dieta dla psów. Każdy z nich ma inny organizm. Najczęściej kupowana sucha karma ma wszystkie niezbędne składniki, jednakże każdy pis zareaguje odmiennie na każdą odmianę. Na początku warto nieco poeksperymentować, aby być przekonanym, co jest dobre dla naszego psa. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że gwałtowne zmienianie karm nie jest dobre dla jego żołądka. Jeśli jednak będziemy mieszać karmy przed zamianą, pies smaczki dla psa uzyska czas na przywykniecie do nowych produktów. Warto monitorować oferty karm online, ponieważ tą drogą można zakupić je znacznie taniej.

Karmy dla zwierząt
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
Należy wpisać w wyszukiwarkę słowa "karma dla psów" lub doprecyzować o nazwę wybranej firmy, np. "karma dla psa Animonda". Można nabyć także duże, jednak bardzo dobre karmy. Jeżeli interesuje nas taka oferta, oczekiwania spełnia przykładowo karma Brit. Pamiętajmy, że dieta powinna być zbilansowana. W przeciwnym razie czworonóg może stać się zbyt gruby, co będzie miało odbicie w jego zdrowiu. Niezwykle istotna jest regularność posiłków, która może sprawić, że pupil nadmiernie schudnie. To bardzo istotne, aby kontrolować wagę psa oraz jego reakcje na różne pokarmy. Karmę tego producenta znajdziesz na tej stronie -

Posiadanie psa to niezwykle odpowiedzialne zadanie, jednakże czas sprawi, że będzie nawykiem i z pewnością nie sprawi dużych kłopotów. Zadowolenie i całkowite oddanie psa (zobacz ofertę na akcesoria dla psów) właścicielowi zaowocuje przyjaźnią na lata i z pewnością wynagrodzi cały trud.