Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Programy lojalnościowe jako sposób na zwiększenie sprzedaży

  • Posted on: 6 May 2022
  • By: addmean
W obecnym świecie firma, aby zaistnieć i zwyciężyć na rynku, musi brać całymi garściami z filozofii nowoczesnego marketingu jakim są takie programy lojalnościowe jak np oferowane na . Powiedzmy to wprost, tradycyjna reklama w środkach masowego przekazu już nie wystarczy. W pogodni za konsumentem i utrzymaniem jego lojalności, musisz poświęcić więcej czasu i środków.Sprzedaż w XXI wieku
Source: flickr.com
Wsparcie sprzedaży to niezwykle ważny aspekt . Może się odbywać poprzez spotkania z konsumentami, prezentacje dla wielu osób lub aktywną obsługę klientów przez call center. Wsparcie sprzedaży to podstawa techniki promocyjnej, która zakłada, że przyciągnięcie konsumenta to dopiero pierwszy krok. Potem należy go do firmy przywiązać.

Lojalność firmy świetnie tworzą programy lojalnościowe. Mają one różne modele. Najczęściej spotykane rzecz jasna są kupony, które klient dostaje po zrobieniu zakupów. Po zebraniu odpowiedniej liczby, punkty może wymienić na produkty. Co ciekawe, gadżet za talony wcale nie musi być atrakcyjny ani użyteczny klientowi, by ten miał pragniego jego otrzymania. Program lojalnościowy ma za zadanie przywiązać klienta do marki, sklepu albo dobra i utrzymać jego przywiązanie poprzez odczucie uczestnictwa i bycia wyróżnianym.

Trzeba zastanowić się nad tym jak zbierane będą punkty – czy będą to niewielkie naklejki, pieczątki czy może kodowane na karcie punkty. Musimy naturalnie zrobić również katalog nagród. To nasza decyzja w jakiej formie – czy fizycznie wyłożonej w sklepie książeczki czy może w serwisie internetowym – albo może obie te formy. Planowanie takiego programu zależne jest od naszego budżetu oraz pomysłu. To jasne, najlepiej dobrać jego formę do naszej branży – właściwie wymyślić nagrody i ilość punktów konieczną do zebrania. Gdy mamy porządny dział marketingu, na pewno uda się nam tego rodzaju wsparcie sprzedaży odpowiednio przygotować.

Jeżeli istotnie masz zamiar bardziej poznać to zagadnienie, kliknij jeszcze ten link i zdobądź pomocne info (https://komora-hiperbaryczna.eu/)! Ono na pewno okaże się dla Ciebie przydatne.To są części, tworzące nowoczesny marketing relacji. Polega on zasadniczo na utrzymaniu lojalności konsumenta i tworzeniu solidnej więzi. Kluczowe okazuje się, żeby konsument poczuł się potrzebny i ważny w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. By to osiągnąć, wymagane jest podtrzymanie interakcji nabywca-producent.

Karta na punkty
Oprócz opisanych wcześniej metod, najefektywniej taką interakcję tworzy promocja w sieci, a zwłaszcza na portalu społecznościowym Zuckerberga. Używając fanpage’y, firmowi marketingowcy od PR mogą stworzyć więź z klientami, poznać ich potrzeby i pragnienia. Pozwala to na zbudowanie obszernej bazy konsumentów i trafne stargetowanie dóbr i usług oraz na efektywne robienie działań promocyjnych.

Gdy niespecjalizujemy się w strategiach marketingowych, naturalnie mamy możliwość zlecić przygotowanie takiej kampanii zewnętrznej firmie. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasz program zstanie przygotowany profesjonalnie i przede wszystkim przyniesie zakładane rezultaty czyli pomoże utrzymać obecnych klientów i zyskać nowych.


Author: Natalia Długosz
Source: Bonus Club