Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Zimowe szaleństwa na śnieżnych stokach, czyli jak wybrać najlepszy sprzęt dla narciarza i snowboardzisty.

  • Posted on: 24 May 2022
  • By: addmean
Zima to czas, kiedy na stokach pojawiają się setki miłośników białego szaleństwa. Nasz kraj ma pod względem sporo szczęścia, bowiem południe to rewelacyjne góry, w których znajduje się coraz więcej tras i narciarskich szkółek. Oprócz tego całkiem niedaleko, bo ledwie parę godzin jazdy autem, znajdują się Alpy, a tam warunki do jazdy będą jeszcze lepsze.

Przemieszczanie się na śniegu na dwóch deskach przyczepionych do nóg wymyślone zostało przed wieloma laty. Dzisiaj ze sportów zimowych zrodził się wielki przemysł, obracający miliardami dolarów. Również tutaj pojawiła się nowoczesna nauka, narty oraz deski projektowane a później produkowane są według najnowszych zdobyczy techniki, używając wszystkie najnowsze materiały konstrukcyjne, które się tylko da w jakiś sposób zastosować.

Jeżeli spodobał Ci się publikowany materiał, to niewątpliwie zafascynują Cię także przydatne wpisy, które znajdziesz tutaj - one wciągną Cię całkowicie.

Do nart i desek dochodzą rzecz jasna inne akcesoria, takie jak gogle, kilki albo wiązania. Zapomnieć również nie można o odpowiednim ubiorze, który z jednej strony powinien być wygodny i lekki, a z drugiej bardzo dobrze chronić przed zmoczeniem na śniegu.
Białe szaleństwo, czyli aktywna zima
Author: Midland
Source: Midland
W zimowych sportach także panoszy się moda, wręcz można stwierdzić, że jest ona czasami bardziej akcentowana, niż w innych sportach. Zarysowuje się także coraz wyraźniejszy podział jeśli chodzi o snowboardzistów, ponieważ zaczynają oni używać całkowicie odmiennych ubiorów.

Bardzo nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, żeby przeglądnąć nasz artykuł. Jeśli czujesz ochotę na inne, to kliknij ten link i przenieś się do następnej strony.

Buty snowboardowe to zupełnie zrozumiałe, że różnią się od używanych przez narciarzy, ale będzie to wynikać przede wszystkim z wiązań, które są zastosowane. Jeżdżący na snowboardzie preferują także nieco inne kaski, oczywiście nie będzie problemu aby używać ich zamiennie, lecz doświadczony zawodnik z pewnością stwierdzi, że kask snowboardowy jest znacznie lepszy dla niego.Kolejną ważną sprawą są spodnie snowboardowe a także wygodna, lekka kurtka. Tu także można w sklepach znaleźć te elementy garderoby podzielone między narciarstwo i snowboard. Choć w przypadku ubrań różnice aż tak widoczne już nie będą, a tym bardziej nie będą wpływać w żaden sposób na jeżdżenie. Zwyczajnie w obu tych grupach sportowców występuje inna moda i pod nią właśnie robi się także odzież.
Tags: