Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak najlepiej przygotować się do triathlonu? Najważniejsze to wdrożyć efektywny plan treningowy

  • Posted on: 15 August 2022
  • By: addmean
Wiosna już bardzo blisko, zaczyna się sezon, więc przyszedł okres na planowanie prawidłowego treningu. Co powiesz, ażeby w tym roku zdziałać coś innego, na przykład plan treningowy triathlon? Taki trening należy zestawić pod konkretne starty. Trzeba o wszystkim dokładnie pamiętać, gdyż preparowanie się do takiego biegu to faktycznie konkretna sprawa, której musimy się kurczowo trzymać od początku do końca.

kolarstwo
Author: gabrielvilela
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia, decydujący jest dobry plan, bez niego nic nie ma tak naprawdę nic i z niczym nie można porządnie ruszyć. Musisz zatem odpowiedzieć sobie na parę znaczących pytań, a potem rzeczowo zabrać się do treningów. Potrzebny czas od roztrenowania do najistotniejszego startu, do 34-35 tygodni treningów, które są oczywiście podzielone na kilka mniejszych etapów. Każdy z nich ma więzy z naszym zamiarem, strukturą formy, a w konsekwencji na znakomite przygotowanie się na ostateczny (i wielki dla nas) dzień zawodów. Wiele osób frapuje się nad sprawą, jak dużo czasu powinno się poświęcić na trening. Całokształt zależy przeważnie od tego, jaki dystans chcesz pokonać.

Musisz wiedzieć, iż takie zawody mają miejsce na kilku odległościach. Najkrótsze z nich to supersprinty, najdłuższe zaś to tak zwany dystans Ironman. Od wyzwania, jakie przed sobą budujemy zależy głównie ilość godzin, jakie trzeba będzie przeznaczyć na przygotowania. Jeśli marzysz, aby tylko ukończyć triathlon trening to bez problemu zmieścisz się w czasie 8-godzinnego treningu. Jeśli jednak aspirujesz walczyć o lepsze czasy, to musisz przemeblować swoje życie, bo od tej chwili najistotniejsze są treningi. Kiedy zdecydujesz, ile średnio jesteś w stanie poświęcić czasu na treningi, to możesz zacząć planować bardziej szczegółowo. Połowę czasu tygodniowego powinieneś przeznaczyć na rower, bo to najdłuższa część triathlonu. W tej części jednocześnie jesteś w stanie najłatwiej urywać kolejne minuty od finalnego czasu.

Nogi muszą być prawidłowo przygotowane, jeśli tak się nie stanie, to po zejściu z roweru nie będzie już szans powodzenia na bieganie. Pozostały czas, to 30% biegania i 20% pływania. Na przykład, jak przeznaczasz na treningi 10 godzin, to pięć poświęć na trening kolarski, trzy godziny na bieg i dwie godziny w tygodniu na pływanie. Tak przygotowany doskonały plan treningowy może sprawić cuda, choć rozmaicie mogą być one określone. Przecież większość z nas chce zwyczajnie ukończyć triathlon, nie myśli o jakichś laurach i nagrodzeniach.

Masz wielki problem z odszukaniem dobrego rozwiązania Twojego problemu? Na pewno szybko może pomóc Ci ta strona www (http://proformasport.pl/power-rack-half-rack/).

To więc marzenie jest jak najbardziej rzeczywiste. Dlaczego by zatem nie spróbować go zrealizować właśnie teraz?