Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Sprzęt do snowboardu

  • Posted on: 25 May 2022
  • By: addmean
Na dzień dzisiejszy sporty zimowe są coraz bardziej popularne. W grupie tych sportów znajduje się snowboard, czyli jazda na jednej desce. W ostatnich latach liczba miłośników tego sportu w znaczny sposób wzrosła i na dzień dzisiejszy jest on równie lubiany co narciarstwo.

Jak każda inna dyscyplina sportowa, snowboard wymaga dużej liczby różnorodnych dodatków. Same deski snowboardowe produkowane są przez bardzo dużo firm, toteż czasami wybór odpowiedniej może sprawiać problemy. W Internecie często można spotkać przykładowo wątki w ramach forum dyskusyjnego, na których internauci proszą o pomoc w wyborze deski. Jeżeli chodzi o firmy, chętnie wybierane są na przykład. Wśród dodatków ogromnie ważne są te, które zabezpieczają ciało przed urazami.
deska snowboardowa
Author: CROPP
Source: CROPP
Wybór właściwej deski Jak już zostało wspomniane, kupno idealnej deski snowboardowej nie należy do najprostszych. Nawet ich wygląd i barwy są tak zróżnicowane, że mało kto potrafi dokonać wyboru od razu. Najbardziej istotną kwestią w wyborze deski jest jednak płeć kupującego. Oferowane są bowiem specjalne. Ich forma jest bardziej dopasowana do kobiecej anatomii oraz do możliwości fizycznych pań. Ponadto takie deski najczęściej charakteryzują się typowo ”kobiecą” kolorystyką, czyli bywają różowe, białe itp. Generalnie dla początkujących zawodników najlepsze są miękkie deski, które nie tylko przyspieszają naukę, ale także między innymi zapobiegają kontuzjom.Zabezpieczenia
Niezwykle istotnym elementem snowboardu są rozmaite ochraniacze. Najważniejszy jest z pewnością właściwy kask. Bez niego niebezpieczeństwo odniesienia groźnych urazów głowy wzrasta kilkakrotnie. Wyszukując w Internecie hasło „kask snowboard” można uzyskać duża liczbę wyników. Ważne jest, by był on jak najbardziej dopasowany do głowy. W snowboardzie ważne są także właściwe buty. Jeżeli są wysokiej jakości i o odpowiedniej sztywności, pomagają zapewnić ochronę przed urazami w okolicach kostki. Istnieją również specjalne ochraniacze na tułów, dzięki którym można zapobiec częstym w snowboardzie uszkodzeniom żeber. Generalnie bez względu na umiejętności nie powinno się wychodzić na stok bez odpowiedniego zabezpieczenia ciała.