Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Aktywnie po zdrowie!

  • Posted on: 12 April 2022
  • By: addmean
Różne są motywy uprawiania aktywności fizycznej. Jogging, basen, jazda na rowerze to sporty mające znaczenie przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą i zdrowie i troskę o sylwetkę. Zaś przyjemność to zasadniczy powód uprawiania futbolu czy Nordic Walkingu. Nieważne którą formę ruchu się zdecydujemy, ważne by na stałe zagościł w naszym życiu. Musimy dlatego wybrać taką, która przyniesie nam najwięcej radości.

codzienne ćwiczenia
Author: Port of San Diego
Source: http://www.flickr.com
Wielu z nas oddało się pasji biegania. Dlaczego? Dla zdrowia, relaksu, udowodnienia sobie i innym, że sprostają... Powodów jest tyle, ilu ludzi przemierzających truchtem parki.

Poza tym to niedrogi sport, gdyż aby uprawiać jogging niekonieczne są przebyte kursy czy profesjonalne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, dobre jakościowo ubrania i... ruszamy w trasę. Często mówi się, że nie ma innego sportu, który tak świetnie działałby na naszą psychikę. Amatorzy tego sportu przekonują, iż jeżeli biegniesz wolno 21 kilometrów i w tym czasie nie udało ci się rozwiązać problemu, to oznacz to, że jest on nierozwiązywalny klik.

Bieganie to przede wszystkim dbałość o zdrowie - hipokrates-olesnica.pl. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i zadowolonymi z życia, to dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. Obecnie w każdym mieście znajdziemy wiele siłowni oraz fitness klubów. Jeżeli zdecydowaliśmy się na tę formę ruchu, wybierzmy na początek program treningowy, adekwatny do naszych celów i możliwości. Pamiętajmy, by dobrze dobrać ubranie w jakim udamy się na trening. Zwróćmy uwagę na materiał, wytrzymałość i elastyczność – to poprawi nam komfort ćwiczeń. Wybierzmy koszulki, spodnie czy skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, więc i my i nasza odzież nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież treningowa jest warta zainwestowania każdych pieniędzy. Autor

Spora część osób rozpoczynających ćwiczenia na siłowniach przychodzi z myślą o nabraniu masy mięśniowej. Co wiąże się z pytaniami typu, jakie suplementy mają zakupić. Na początek zalecana jest odpowiednia dieta a także racjonalne przyzwyczajenie organizmu do systematycznych ćwiczeń. Gdy już zaliczą ten etap, mogą zacząć zażywać odżywki – gainery (w ich składzie znajduje się np. keratyna, glutamina, tauryna). (klik)Pamiętajmy jednak, że gainery to suplementy diety. Nie może być tak, iż większą część przyjmowanych kalorii będzie stanowił gainer, to tylko dodatek. Trenując systematycznie pamiętaj o właściwej diecie i suplementacji.