Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Mały kraj z ogromnym wyborem atrakcji turystycznych czyli co interesującego da się zobaczyć na wycieczce w Izraelu

  • Posted on: 5 October 2021
  • By: addmean
Kraje Afryki północnej są coraz częstszym miejscem na turystyczne wycieczki. Egipt, Maroko czy Tunezja to miejsca powszechnie znane na mapie turystycznej świata. Lecz coraz większą popularnością cieszy się w ostatnich czasach nieduży Izrael, i to zarówno pośród ludzi, którzy chcą zwiedzić miejsca religijnego kultu, jak również dla miłośników przepięknego podwodnego świata.

dostępne terminy
Author: Shiny Things
Source: http://www.flickr.com
W Izraelu tak naprawdę nie brakuje niczego - tak naprawdę aby zwiedzić dokładnie ten niezwykły kraj, to trzeba by było poświęcić na to co najmniej kilka tygodni. Jednak przeważnie turyści nie mają aż tyle czasu na to, więc muszą się skupić na najciekawszych miejscach, jakie Izrael (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) może zaoferować. Jedną z największych jest Morze Czerwone, ze wspaniałym podwodnym światem na rafach koralowych. W miastach leżących nad nim znajduje się rozwinięta baza nurkowa - zarówno dla osób z dużym doświadczeniem, jak i dla próbujących po raz pierwszy zejścia pod powierzchnie wody z butlą na plecach.

Jednak dla większości odwiedzających Izrael w pierwszej kolejności będzie się kojarzył z miejscem religijnego kultu - i nie do pomyślenia jest, żeby przebywając tam na wycieczce nie zwiedzić najpiękniejszych miejsc z tym związanych. Wiele wycieczek nastawia się tylko na to - ich program dopasowany jest do osób, które chcą jak najwięcej zobaczyć. Dla chrześcijan najważniejszym miejscem do zwiedzenia w Izraelu jest Jerozolima - to tam łączą się losy Żydów, mułzułmanów i chrześcijan. W Jerozolimie najczęściej zwiedzane są miejsca kultu religijnego, ale poza tym miasto to oferuje bardzo dużo innych zabytków, takich jak potężne mury albo kilkusetletni bazar.

Będąc w Izraelu - więcej o ofercie - niezbędnie należy odwiedzić też pozostałe miejscowości wiążące się z życiem Jezusa, to znaczy Nazaret i Betlejem.

Jeśli masz za zadanie poznać ten temat bardziej i chcesz przestudiować zagadnienie pod innym kątem, to więcej znajdziesz w treści (https://www.kormoran-rowy.pl/) postu, który przeczytasz tutaj.

Poza tymi miejscami w Izraelu jest do obejrzenia sporo innych zabytków, ruin zamków i starych budowli, niekiedy pochodzących sprzed kilku tysięcy lat, kraj ten także jest miejscem, gdzie znajduje się sporo niezwykłych narodowych parków z bogatą przyrodą.