Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Budowa boiska lub bieżni powinna być jak najlepiej przystosowana do potrzeb sportowców. Nawierzchnie sportowe nie zawsze spełniają jednak odpowiednie kryteria.

  • Posted on: 20 April 2022
  • By: addmean
Pamiętamy na pewno beztroski okres dzieciństwa, gdy po szkole można było rozegrać mecz. Prowizoryczne boiska budowało się wtedy w okolicy niemal każdego osiedla. Potrzebny był jedynie odpowiednio rozległy teren nieużywanej przez nikogo trawy. Bramki budowało się samodzielnie bądź przy pomocy taty z kawałków drzewa. Tak samo powstawały kosze do koszykówki.

W dzisiejszych czasach dzieciaki nie uprawiają tak dużo sportu, co kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Bloki mieszkalne coraz częściej ogradza się metalowymi bramami. W okolicy garażów i trawników wiesza się natomiast tabliczki z napisem: „Prosimy nie grać w piłkę” . Nie myślmy jednak, że nie możemy zorganizować dla naszych dzieci równie atrakcyjnej alternatywy. Przecież można zapisać je na dodatkowe zajęcia sportowe. Jeżeli dobrze się przypatrzymy, zauważymy w tym nawet dobrą stronę tej sytuacji. Nawierzchnie sportowe, z których korzystają poszczególne szkółki piłkarskie, a także zespoły lekkoatletyczne itd., bez wątpienia są o wiele lepsze niż te, które wspominamy z własnego dzieciństwa. Oczywiście był w tym pewien urok. Klej poliuretanowy, którym utrwala się dzisiaj boiska, korty i tym podobne nawierzchnia sportowa powoduje jednak, że są one o wiele lepsze dla naszych stawów. Nie mówiąc już o większej wygodzie podczas meczu lub treningu.
Nawierzchnie sportowe, tor
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Podłoże pokryte przez klej poliuretanowy - odznacza się większą sprężystością i jest trwalsze. Jedną z często wykorzystywanych w tym wypadku substancji jest tartan. Jest on bardzo odporny mechanicznie. Należy także dodać, że tartan nie ulega ścieraniu ani deformacji pod wpływem temperatury. Przez to idealnie nadaje się do pryskania sportowych powierzchni. Substancje poliuretanowe coraz częściej można zobaczyć również na placu zabaw. Dostępne są różne kolory klejów. Nawierzchnie sportowe przeważnie mają kolor pomarańczowy. W pozostałych przypadkach można jednak zaobserwować całą paletę kolorów.

Gdy ciekawi Cię ten temat, obejrzyj witrynę (www.junga.pl/szkolenia/kurs-intensywny-na-stopien-jachtowego-sternika-morskiego/) a na pewno uzyskasz więcej danych na to ciekawe zagadnienie - nie czekaj tylko kliknij.

Tartan - , podobnie jak inne kleje, zazwyczaj wykłada się na podłoże betonowe lub na asfalt.

Rozprowadza się go w formie natryskowej lub przy pomocy wykładarki. Wszystko po to, aby stworzyć sprężystą i dobrze przystosowaną do treningów nawierzchnię. Korzystajmy zatem ze zbudowanych w ten sposób boisk i bieżni. Nieraz możemy zrobić to zupełnie za darmo. Często buduje się je bowiem w dużych parkach albo, o ile nie trwają akurat zawody, nie są po prostu strzeżone. Jeżeli trenujesz jakiś sport lub po prostu lubisz od czasu do czasu wybrać się na przebieżkę, to skorzystaj z takiej możliwości. Zatroszcz się nie tylko o zdrowie stawów swojego dziecka, ale również o własne.