Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak skutecznie ćwiczyć

  • Posted on: 10 December 2020
  • By: addmean
Treningi na siłowni są w nowym tysiącleciu znacząco najróżniejsze a, także mogą mieć różnorodne cele. Między innymi treningi na rzeźbę mogą bardzo się różnić od typowych treningów na siłę. W momencie wystąpienia różnych pokus w postaci kuszących, lecz tuczących ciast, słonych czipsów czy przeleżenia połowy dnia w łóżku warto postarać o własną kondycję a, także sylwetkę.
dobrze zbudowany mężcyzna
Author: vic fabe
Source: http://www.flickr.com
W tym celu najpomyślniej się dowiedzieć, czego odpowiednio się po ćwiczeniach oczekuje – wyrobienia pięknej rzeźby, masy, bądź po prostu bycie silniejszym? W zależności od celów dobrze robić inne ćwiczenia z różną częstotliwością.

Treningi na siłę nie są zalecane osobom, jakie dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze siłownią, ponieważ koncentrują się one na ćwiczeniach z jak największymi ciężarami. Używa się najczęściej sztang jak również hantli uzupełnionymi zwykłymi ćwiczeniami – przykładowo przysiadami czy martwymi ciągami. Tego rodzaju trening powinien mieć niewielką liczbę powtórzeń – maksymalna ich ilość to 8, a da się nawet tylko jeden raz powtórzyć, aby uzyskać właściwy, zamierzony efekt.

Z oczywistych względów ciężar najlepiej stopniować w trakcie rozwoju treningu. Po 4-12 tygodniowych ćwiczeniach najlepiej zrobić kilkudniową przerwę a, także dopiero wówczas wrócić, a w celu zapobiegania przemęczenia nie powinno się ćwiczyć więcej, niż 5 razy tygodniowo. Dieta powinna zapewniać odpowiednie proporcje białka, węglowodanów i tłuszczów – nie dobrze mimo to z białkiem przesadzać, ponieważ jego nadmiar powoduje trudności z nerkami jak również wątrobą.

Należy zjadać 1.5 - 2 gramów białka na kg wagi ciała, dobrym dodatkiem do diety są ryby bądź olej lniany – kwasy tłuszczowe omega-3 znakomicie wpływają na rozwijanie się mięśni. Po treningu dobrze zjeść czy wypić coś słodkiego, inaczej ciało jest w stanie zacząć czerpać energię z tkanki mięśniowej.

Zaintrygował Cię zaprezentowany artykuł? Jeśli tak, to z pewnością przypadnie Ci do gustu również kompleksowy tekst (https://smartbodytrainer.pl/oferta/trener-personalny-trojmiasto/), który stworzyliśmy w linku pod spodem.

Przydatne produkty w diecie sportowca znajdziesz w tym miejscu.trening
Author: Stewart Chambers
Source: http://www.flickr.com
Treningi na masę też powinny koncentrować się na martwych ciągach, lecz ich przebieg powinien wyglądać innym sposobem, niż trening na siłę. Najlepiej robić dłuższe przerwy między seriami – w miejscu dwóch minut najlepiej odpocząć 3,5 – wówczas mięśnie najlepiej się odnawiają po mikrourazach, a dzięki temu prościej ćwiczyć ze znaczniejszymi ciężarami.

Nie należy też robić zbyt wielu powtórzeń – najwięcej 3 w serii; sam trening powinien posiadać od 6 do 8 ćwiczeń na drobniejsze partie mięśni i 10-12 na większe paru mięśniowe (czyli przykładowo biceps, triceps, brzuch). Dieta powinna zapewniać w przybliżeniu tyle białka, ile w okresie treningu na masę, ale najwięcej kalorii powinny posiadać dwa posiłki: ten tuż po treningach a, także śniadanie.

Natomiast trening na rzeźbę powinno się koncentrować na częstotliwości, różnorodności oraz sile ćwiczeń – tu można trenować nawet 6 razy w ciągu tygodnia. Ćwiczenia powinny być jednostajne, ale także dobrze unikać przemęczenia, ponieważ hamuje ono rozwijanie się mięśni. Kiedy będziesz chciał zacząć ćwiczyć zobacz takie plany ćwiczeń.