Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak przygodę zabawę z łyżwami czyli krótki poradnik dla każdego chcącego szybko się nauczyć jeździć

  • Posted on: 16 June 2022
  • By: addmean
Zimowa pora w mieście wcale nie musi być nudna, na pewno można odkryć wiele interesujących rzeczy które można zrobić. Do dyspozycji są przecież baseny, kluby fitness, a dla nie bojących się ubrania łyżew również lodowiska. W większości miast znajdują się kryte ślizgawki, otwarte bez względu na pogodę, a jeżeli tylko robi się odpowiednio zimno, to funkcjonują również lodowiska na wolnym powietrzu.

sporty zimowe
Author: Sport-shop.pl
Jednak wiele osób rezygnuje z udania się na lodowisko, gdyż nie umie jeździć, i uznaje to za bardzo trudną rzecz. Inni się za to tłumaczą nieposiadaniem swoich łyżew, ale także jest to zwyczajnie dobra wymówka. Jeśli chodzi o drugą sprawę, to przy każdej ślizgawce działają wypożyczalnie, gdzie za kilka złotych pożyczyć się da parę łyżew. Rzecz jasna jeżeli ktoś planuje większą ilość jeżdżenia, to warto zakupić swoje, ale do kilku wizyt na lodzie w zupełności powinno wystarczyć wypożyczenie. Cena za wypożyczenie łyżew waha się najczęściej od paru do piętnastu złotych, tak więc nie jest jakoś strasznie wygórowana, podobnie zresztą będą się kształtować ceny za lodowisko.

O ile figurowe łyżwy można bez żadnego problemu pożyczyć, to kłopotliwe dla wielu osób jest to, że zupełnie nie wie jak jeździć na łyżwach. Na początku wydaje się to ogromnie trudne, szczególnie przy utrzymaniu równowagi na cienkiej płozie. Wystarczy jednak odrobina treningu i poznania podstaw, aby w pełni cieszyć się tą wspaniałą rozrywką.
łyżwy
Początkowo, przed wyjściem na lód, warto trochę pochodzić na łyżwach, w ten sposób zacznie się uczyć trzymania równowagi. Po wejściu na lód na początku dobrze się trzymać band, a po oswojeniu rozpocząć chodzenie. Nie należy przejmować się tym, że można upaść, czy że prawie stoi się w miejscu, każdy kto umie jeździć też tak zaczynał dawno temu.

Masz chęć zgłębić więcej na prezentowany temat? To świetnie, ponieważ pod linkiem siatka ochronna znajdziesz fascynujące informacje, które Cię wciągną.

Gdy stanie i wolne chodzenie już nie będzie problemem, to kolejnym etapem powinno być próbowanie jazdy. W tym celu należy się lekko odpychać nogami na zmianę, dzięki temu wolno zacznie się jeździć do przodu. Jak już się zacznie jeździć do przodu należy poznać hamowanie, to też jest bardzo ważny element łyżwiarstwa. Polecamy stronę