Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

O pływaniu kajakiem

  • Posted on: 29 November 2022
  • By: addmean
Ludzie, którzy mieli okazję uczestniczyły w spływie kajakowym doskonale wiedzą, że nie trzeba mieć swoich kajaków. Zresztą nie oszukujmy się, niewiele osób posiada w domu kajak. Nie jest to u nas w kraju tak popularny sprzęt jak rower. Wiadomo, że są osoby, które mają własne kajaki.
Ale są to ludzie, którzy organizują spływy kajakowe albo po prostu uwielbiają spędzanie czasu na kajakach i często sami jadą nad rzekę z kajakiem. Dla tych, którzy nie posiadają kajaka a chcieliby popływać mogą wypożyczyć kajaki. Każda wypożyczalnia kajaków poza samym kajakiem ma również kamizelki ratunkowe. Wiadomo, że za wypożyczenie kajaku należy się opłata. W części wypożyczalni kamizelkę dostaje się w komplecie z kajakiem w innych za kapok należy się dopłata. Ale rzeczywistość jest taka, że bez kapoka nie ma, co wsiadać do kajaku. I nie ma najmniejszego znaczenia, czy potrafimy pływać, czy nie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. A jeśli my sami wsiadając do kajaku o nie, nie zadbamy to nikt za nas tego nie zrobi.

A może by tak wybrać się na… Czasem mamy okazje zobaczyć w TV ludzi, którzy pasjonują się pływaniem wyczynowym, weźmy pod uwagę takie kajakarstwo górskie, to niezła przeprawa przez naturę. Ale, jeśli chodzi o kajaki to wcale nie trzeba od razu wybierać się na spływ ekstremalny, może być też o niebo spokojniej. Jeżeli wybieramy się na spływ kajakowy rzeką, której nurt jest spokojny, to na sto procent damy radę popatrzeć na niepowtarzalne widoki. Na sto procent trochę się zmęczymy, wiadomo trzeba popracować rękami, ale naprawdę warto. Jeśli jeszcze nigdy nie siedzieliśmy w kajaku. To czas w końcu to zmienić.
rzeka
Author: Szymon Nitka
Source: www.flickr.com
Dobrze skrzyknąć się kilku przyjaciół i pomknąć na jakiś niezapomniany spływ kajakowy. A jeżeli akurat żaden nie jest organizowany w okolicy to samemu warto wybrać się do wypożyczalni i w kilka osób po prostu popłynąć gdzieś na kajakach. Jest sporo tras na prawie wszystkich polskich rzekach, które będą nadawały się do pływania kajakiem.


Musimy tylko poszperać w Internecie i zobaczymy gdzie u nas w okolicy najlepiej oddać się tej przyjemności. A jeżeli nic nie wyszukamy, to możemy być pionierami na naszej rzece. Ale najważniejsze to nie zapominać o własnym bezpieczeństwie. Dobrze porozmawiać z kimś, kto sporo wie o okolicznych zbiornikach wodnych, bo zawsze może dać kilka istotnych wskazówek i trzeba wziąć ze sobą kamizelki ratunkowe. Powinniśmy też zrezygnować nawet z symbolicznego piwka, zwłaszcza, gdy jest upalnie. W trudnych sytuacjach nawet jedno piwko będzie zagrożeniem.