Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Łyżwy - rozrywka dla każdego

  • Posted on: 5 July 2022
  • By: addmean
Sporty zimowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. O ile jednak narty i snowboard to rozrywka dla indywidualistów, łyżwy to najbardziej rodzinny i jeden z najtańszych sposobów na aktywny wypoczynek w zimie. Aby uprawiać łyżwiarstwo nie musimy jeździć w góry, kupować drogiego sprzętu i karnetów na stok. Wystarczą łyżwy i bilet na pobliskie lodowisko. To jedna z niewielu zimowych dyscyplin sportu, którą możemy uprawiać w grupie, jednocześnie rozmawiając, a nawet trzymając za ręce. Popołudnie na lodowisku będzie dobrym pomysłem zarówno na rodzinny wypad albo romantyczną randkę. Ceny łyżew sprawiają, że wiele osób woli kupić swoją parę niż je wypożyczać.


Łyżwy co roku okazują się bardzo popularną kategorią jeśli chodzi o sporty. Od października znajdują w czołówce wyszukiwań sprzętu zimowego – mówi Monika Witoń, specjalista ds. komunikacji w i… frajda!
Łyżwiarstwo poprawia koncentrację, postawę, wyrabia zmysł równowagi. Do wysiłku angażowane są niemal wszystkie partie mięśniowe. Wzmacniamy nogi, brzuch, ramiona i, przede wszystkim, obciążone na co dzień plecy.

łyżwy
Source: http://www.sport-shop.pl/
Nauka jazdy na łyżwach jest szczególnie korzystna dla dzieci. Poprawia koordynację, opanowanie przestrzeni i poczucie rytmu. Łyżwiarstwo jest przy tym znacznie bezpieczniejsze niż narty. Ryzyko urazów redukują dodatkowe ochraniacze.
Dla maluchów możemy kupować łyżwy specjalnie regulowane. Taki sprzęt to dobre i ekonomiczne rozwiązanie. Opcja regulacji wielkości buta daje możliwość dłuższego czasu eksploatacji łyżwy przez dziecko.

Magia jazdy na łyżwach opiera się jednak nie tylko na prozdrowotnym działaniu, ale przede wszystkim radości jaką czerpiemy z szusowania po tafli lodu. Dla dzieci łyżwy oznaczają niezwykłą frajdę i nowe doświadczenie a dla dorosłych – powrót do beztroskich czasów.

jazda na łyżwach
Source: http://www.sport-shop.pl/
Łyżwiarstwo figurowe to spektakularny i widowiskowy sport – taniec, muzyka, wymyślne stroje i enigmatyczne nazwy piruetów, które każdy z nas chciałby wykonywać.

Czy masz wątpliwości? (https://www.dominikkania.pl/) Nie wstydź się! My z pewnością uszanujemy nawet najmniejszą możliwość kontaktu. Więc oczekujemy na opinie od Ciebie.

Nie wszyscy wiedzą, że Polska ma kilka jasnych punktów w swojej łyżwiarskiej tradycji – sukcesy Grzegorza Filipowskiego, najlepszego polskiego solisty, pary sportowej – Doroty Zagórskiej i Mariusza Siudka oraz w tańcach na lodzie – Sylwii Nowak i Sebastiana Kolasińskiego. Mimo, że nasi reprezentanci od lat nie odnoszą spektakularnych sukcesów w łyżwiarstwie figurowym, dyscyplina jest jedną z ulubionych aktywności Polaków.

Na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu?

Amatorzy jazdy figurowej, zanim pójdą w ślady Jewgenija Pluszczenki i innych mistrzów olimpijskich, mogą rozpocząć naukę na nieco tańszym, niż wyczynowy, sprzęcie. – Początkujący powinni zwrócić uwagę na sposób zapinania, profilowanie i płozę. Szczególnie popularniejsze są łyżwy sznurowane, które można łatwiej dopasować do kształtu stopy. Dzięki temu jazda będzie bardziej stabilna. Komfort zapewnia też odpowiednie profilowanie wkładki piankowej, jedwabna wkładka utrzymująca ciepło czy wzmocnienie części przedniej łyżwy. Płozy muszą być zawsze ostre, wykonane z jakościowo dobrych materiałów, jak na przykład stal węglowa.

Łyżwy powinny być wygodne i dobrze dopasowane do stopy. Zasadą jest, aby kupować buty mniejsze o pół rozmiaru niż buty do chodzenia. Gwarantuje to utrzymanie stawu skokowego w odpowiedniej pozycji. Ważne jest, aby stopa się nie przemieszczała. Możemy to sprawdzić dopiero po zawiązaniu buta i stanięciu na podłożu.

Źle dobrane łyżwy skutkują nieproporcjonalnym do wysiłku zmęczeniem nóg i zwiększają ryzyko urazu – Łyżwiarstwo to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Najpopularniejsze marki łyżew, które sprzedaje sklep sportowy, to Spokey i Signa. W okresie przedświątecznym powodzeniem cieszą się szczególnie łyżwy figurowe dziecięce, które mają pomysłowy design i są świetnym pomysłem na prezent pod choinkę.

Zmierz stopę przed zakupem

Łyżwy możemy ze swoboda kupować też przez internet. Prawidłowy pomiar stopy pozwoli na dobranie właściwego rozmiaru. Można to zrobić na przykład przy pomocy kartki papieru, długopisu i linijki. Na kartce stawiamy stopę i zaznaczamy punkt za piętą i punkt przed najdłuższym palcem stopy, następnie od linijki rysujemy prostą kreskę łączącą te dwa punkty i mierzymy odległość między nimi – to da nam wymiar naszej stopy w centymetrach. Zawsze trzeba do tego wymiaru dodać kilka milimetrów, aby nie było za ciasno. Pamiętajmy również, aby zmierzyć obie stopy, ponieważ każdy z nas ma jedną stopę większą od drugiej.

Author: B.S.