Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Kołobrzeg - zasada na doskonałe wakacje nad morzem

  • Posted on: 21 August 2020
  • By: addmean
Kołobrzeg i Władysławowo to popularne kurorty morskie i uzdrowiska, aczkolwiek z uwagi na swoje strategiczne położenie, Kołobrzeg przez parę wieków był miastem – twierdzą, czego świadectwem są zachowane do dnia dzisiejszego okopy. Bardzo dużo z nich jest adaptowanych do spełniania innych, współczesnych funkcji i służą one równocześnie mieszkańcom miasta, jak i turystom. Każdy, kto poważa sobie aktywny odpoczynek, planując wczasy 2014 może, zatem zdecydowanie postawić na Kołobrzeg!

polecane pensjonaty we Władysławowie
Author: MrSco
Przykładem nowego pomysłu na stare budynki jest Wilczy Fort, na obszarze, którego zbudowano amfiteatr – miejsce, gdzie odbywa się bardzo dużo imprez kulturalnych. Dotychczasowy Fort Ujście, został natomiast zaadaptowany na kawiarnię, w której balują marynarze.Kołobrzeg został wpisany na listę Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Przykładem architektury gotyckiej w mieście, jest Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny która powstała w czwartym wieku i posiadająca w swym wnętrzu mnóstwo wartościowych obiektów, między innymi krucyfiks "figura życia" z 1330 r. i chrzcielnicę z 26 scenami z życia Jezusa Chrystusa z tysiąc trzysta pięćdziesiątego piątego roku. Innym typowym przykładem kołobrzeskiego gotyku jest Baszta Lontowa. Wśród zabytków neogotyckich trzeba wyróżnić ratusz miejski z tysiąc osiemset trzydziestego drugiego roku przypominający trochę średniowieczny zamek obronny. W ratuszu mieści się Galeria Sztuki Współczesnej, w której demonstrowane są galerie kołobrzeskich artystów. Należy także skupić uwagę na neogotycki gmach kołobrzeskiej poczty oraz kościół rektoralny Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Wyjątkowo ciekawym miejscem w Kołobrzegu jest Muzeum Miasta, gdzie można zobaczyć kolekcję synoptyczną, obejmującą rekwizyty, które dawniej używano do mierzenia i ważenia.

Masz duży kłopot z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twego problemu? Z pewnością szybko pomoże Ci ta strona www (http://horyzont.net.pl/).

Jest to jedna z trzech tego typu wystaw w naszym kraju. Warto także zajrzeć do Muzeum Oręża Polskiego z wystawą militariów wykorzystywanych od wczesnego średniowiecza do teraźniejszości.

Kołobrzeg mieści się u ujścia rzeki Parsęty i to właśnie tu usytuowano port morski, z funkcjami: handlową, pasażerską, rybacką i jachtową.

Tekst, który właśnie masz przed sobą jest pełen fascynujących danych, ale jeszcze zweryfikuj informacje przestawiające podobną sprawę tutaj.

Kołobrzeg ma też swoje molo, które mając długość 220 m jest najdłuższym żelbetowym molem w naszym kraju. Wyruszają stąd małe statki wycieczkowe, które przebywają niedługie rejsy widokowe. Symbolem Kołobrzegu jest także latarnia morska, która powstała w miejsce obiektu zburzonego podczas Drugiej Wojny Światowej. Latarnia ma 26 m długości i jest otworzona do odwiedzania. Między molem, a latarnią, wzdłuż miejskiej plaży biegnie Bulwar Jana Szymańskiego. Tą morską aleję wybudowano w 1994 r. wymieniając starą, zniszczoną przez sztorm. Bulwar sąsiaduje z Parkiem Nadmorskim, który jest buforem między Dzielnicą Portową, a Uzdrowiskową. Przy deptaku wznosi się Pomnik Zaślubin Polski z morzem Bałtyckim. Warto podkreślić, że Kołobrzeg jest najogromniejszym uzdrowiskiem na polskim wybrzeżu. W mieście a także w jego okolicach występują źródełka wody mineralnej, solanki a także pokłady borowiny. Kuracjusze zjeżdżają tu głównie w celu kurowania schorzeń układu oddechowego, krążenia i stawów. Kołobrzeska plaża jest zaliczana do najbezpieczniejszych i najlepiej zagospodarowanych plaż w Polsce. Jest obszerna i piaszczysta i ciągnie się od ujścia Parsęty i portu, obok latarni morskiej wzdłuż miasta, do parków dzielnicy sanatoryjnej.

Kołobrzeg jest słynnym ośrodkiem kulturalnym. W sezonie odbywają się tu liczne koncerty i festiwale, m.in.: Międzynarodowy Bieg Zaślubin, Regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie, Europejski Dzień morza, Festiwal Szantowy "Na Fali", Regaty "Srebrny Dzwon", Kołobrzeski Piknik Wojskowy, Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze", Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja", Międzynarodowy Festiwal Szachowy, Międzynarodowe Spotkania z Folklorem "Interfolk", Obchody Regionalnych Światowych Dni Turystki, Międzynarodowy Konkurs Satyryczny "Papkinada" oraz Sunrise Festival.

Wielbiciele przyrody mogą wybrać się do położonego przy granicach miasta Ekoparku Wschodniego na Podczelu, który jest zbiorowiskiem łąkowym i szuwarowym roślinności halofilnej, gdzie rosną słonorośla mające tutaj jedyne stanowisko w Polsce. Utworzono tu też dwa obszary Natura 2000: Trzebiatowsko – Kołobrzeski Pas Nadmorski i Dorzecze Parsęty. Fanów dwóch kółek na sto procent zainteresuje informacja, że w Kołobrzegu rozpoczyna się kilka tras rowerowych gminy Kołobrzeg i gminy Ustronie Morskie, a także biegnie przez niego międzynarodowy szlak rowerowy R-10.

*** Kompletną ofertę na wakacje dwa tysiące piętnaście we Władysławowie można znaleźć w serwisie bądź klikając na niżej umieszczone linki: - urlop Władysławowo - agroturystyka Władysławowo