Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Zakup pieska. Na co należy zwrócić uwagę?

  • Posted on: 3 April 2022
  • By: addmean
Kiedyś w końcu nadchodzi ten moment, gdy nasze dziecko ogłasza nam, że pragnie posiadać w domu zwierzaka. To dosyć istotna kwestia i należy się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie można pochopnie się zgadzać. Nie mówmy naszemu szkrabowi, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, by zaprzestało nas tym pytaniem męczyć. Okłamywanie malca może przynieść jeszcze gorsze konsekwencje niż brak zgody. Zanim jednakże zniszczymy marzenia dzieciaka o zwierzaku, przemyślmy wszystko na spokojnie.

Pies rasy mastif tybetański
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, odbądźmy rozmowę z dzieckiem o odpowiedzialności za zwierzę. Powiedzmy mu, że jest to żywe stworzenie, które jest od nas całkowicie uzależnione. Musimy je karmić i pielęgnować - . Jeżeli nasze dziecko zrozumie to i zgodzi się przestrzegać wszystkich zasad, można zastanowić się nad zwierzakiem.

Najczęściej wybieramy szczeniaczka. Pies przekąski dla psa to od dawien dawna najlepszy przyjaciel człowieka. Jeszcze się nie zdarzyło, by wierny pies zdradził ukochanego pana. Wręcz odwrotnie, słyszy się o wypadkach, kiedy to pies wyciąga z niebezpieczeństwa swojego właściciela. Czasami autentycznie „opłakuje” odejście człowieka i zwykle wkrótce sam także umiera. Szczeniak będzie bez wątpienia oddanym przyjacielem naszego malucha. Jest wiele ras, które wprost kochają dzieci, można zatem poszukać takiego psiaka.Wybierając pieska, zwróćmy uwagę na to, jaki styl życia prowadzi. Jeśli mieszkamy w bloku, w ciasnym mieszkaniu nie decydujmy się na duże psy oraz te, które potrzebują się wyhasać. Kupmy raczej pieski, które nie potrzebują tyle ruchu. Jeśli kupimy jamniczka, nie zapominajmy o tym, aby nie wspinał się sam po schodach, ponieważ to może mu zniszczyć kręgosłup.

tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Zapewniajmy naszemu psiakowi odpowiednią karmę, dopasowaną do jego aktywności - . Nie podkarmiajmy zwierzaka resztkami ze stołu, gdyż nie wszystko, co jest dla nas zdrowe, może być dobre także dla ukochanego zwierzaka. Powinniśmy także podarować naszemu małemu przyjacielowi coś do zabawy. W każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt znajdziemy wszelkiego rodzaju zabawki dla psa w sklepie zoologicznym. Są one robione z przeróżnych materiałów. Niektóre gryzaki pomagają w usunięciu kamienia nazębnego.