Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Wspaniałe urlop 2014 nad morzem w Zatoce Pomorskiej

  • Posted on: 9 August 2022
  • By: addmean
Międzyzdroje to letnia metropolia Pomorza Zachodniego i miejscowość kuracyjna o ponad 100-letniej historii. Miasto mieści się w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort niebywale ładny. Ładne domy i hotele usytuowane w otoczeniu drzew, bulwar, molo, port rybacki, wydmy, piaszczysty brzeg i morze rewelacyjnie się tu ze sobą komponują i stanowią malowniczą całość. Bardzo duża baza noclegowa proponuje licznym urlopowiczom kwatery położone przy samej plaży a także atrakcyjne cenowo noclegi. Międzyzdroje to, bowiem autentyczny turystyczny eden.


kliknij i czytaj
Author: Matthias Haas
Source: http://www.flickr.com
Bardzo znanym miejscem w Międzyzdrojach jest molo o długości 395 m, leżące w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest równocześnie przystanią morską, z której można wybrać się chcąc odwiedzić Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest stojąca po wschodniej stronie wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu dziewiętnastego i XX w. powiadamiająca wczasowiczów o stanie pogody. Szafka ma niezwykle misterne, piękne zdobienia i jest zabytkowym obiektem małej architektury.

W nadmorskiej części miasta mieszczą się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy imieniem Fryderyka Chopina z pomnikiem tego wyjątkowego artysty i pianisty. Międzyzdroje bardzo często kojarzą nam się ze znanymi artystami – zapewne za sprawą odbywającego się tu do 2006 r. Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam rozciągająca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami dłoni znanych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku, kiedy podczas Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odbili tutaj pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei znajduje się ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można odetchnąć u boku figury tego wybitnego aktora i twórcy. Nie tylko odciski dłoni, lecz też całe sławy można ujrzeć w Gabinecie Figur Woskowych. Stoją tu artyści, politycy, postacie z bajek a także osoby o nietypowym wyglądzie. Szukając pomysłu na urlop 2014 a także licząc na aktywny odpoczynek można niewątpliwie postawić na Międzyzdroje.

Międzyzdroje mogą pochwalić się cudną plażą z jasnym i wyjątkowo drobniutkim piaskiem. Plaża miejska jest znakomicie zagospodarowana - są tu wypożyczalnie sprzętu morskiego, zjeżdżalnie wodne, można wykupić przejażdżkę "bananem" czy skuterem wodnym. W sezonie na szampańską uciechę zaprasza turystów dyskoteka Copacabana.

W Międzyzdrojach odbywa się sporo interesujących imprez które przyciągają nawały uczestników i widzów. Najistotniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic - Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wczasy nad morzem Bałtyckim mogą okazać się rewelacyjną okazją do trochę wariactwa i aktywnego odpoczynku - odnośnik do witryny.

Międzyzdroje mieszczą się blisko Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego obszarze znajdują się najwyższe klify w kraju – wznosząca się tutaj góra Gosań osiąga dziewięćdziesiąt trzy metry. U stóp spadzistych urwisk położona jest wąska, kamienna plaża. Najbardziej znanym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, znajdująca się na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i okazałych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda budują bieliki, których ilość w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje kolejne 6 – 7 par. Zimą powiększa się tutaj liczba ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wówczas około trzydzieści gatunków. W Parku występuje też ciekawa flora, m.in. wiekowa buczyna pomorska porastająca klify, około 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim Parku Narodowym znajduje się także śliczne jezioro domki nad jeziorem Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu gatunki roślin, które lubią sól, np. świbka nadmorska. Region ten nazywany jest Wsteczną Deltą Świny, ponieważ podczas sztormów morze wdzierało się korytem rzeki w ląd zostawiając tu słone osady. Czar delty w całości można docenić spoglądając na nią ze wzniesienia Zielonka. Kolejne znajdujące się tutaj jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ulubionym miejscem wydr. Wyjątkowa przyroda Wolińskiego P.N. ukazana jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

***
Kompletną ropozycję na wczasy dwa tysiące czternaście w Międzyzdrojach można wyszukać w serwisie lub klikając na niżej znajdujące się linki:
- pokoje Międzyzdroje
- wczasy Międzyzdroje
- agroturystyka Międzyzdroje