Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Dokąd dobrze jest wyruszyć na wakacje?

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Początek każdego roku, dla części z nas, to czas planowania i wprowadzania w życie zupełnie nowych postanowień. Wszystko to robimy po to, by nie poddawać się rutynie, pielęgnować zdrowie, albo wzbogacać się o nowe doświadczenia. Dla częścibędzie to zmiana diety, dla innych systematyka w uprawianiu ulubionego sportu, a dla reszty nowa pasja. Warto sprawdzać nowych rzeczy – jeśli okażą się one inne i mniej ciekawe niż zakładaliśmy, zawsze przecież można powrócić do starych przyzwyczajeń.

Zmiany i postanowienia noworoczne mogą także dotyczyć sposobu spędzania długich weekendów i urlopów. Podróże stają się coraz prostsze, a oferty wakacyjne są coraz bogatsze. Zamiast wzdychać do pięknych krajobrazów w czasopismach warto poukładać swój własny plan wypoczynku - zwłaszcza jeśli kolejne deszczowe wakacje nad polskim morzem, czy długi majowy weekend na wsi nie wywołują już dreszczu emocji i euforii z oczekiwania na nadchodzącą podróż.Zapewne plan turystyczny będzie wymagał sporych środków finansowych. Niemniej i na to jest lekarstwo. Zamiast jednorazowo pozbywać się sporej sumy z miesięcznego budżetu, warto odkładać systematycznie, każdego miesiąca małe sumy. Z pełną konsekwencją i silną wolą z pewnością konieczna kwota zbierze się na koncie do czasu realizacji wyśnionego urlopu.

Dokąd na wakacje?
budynki w Madrycie
Author: Olga Khomitsevich
Source: http://www.flickr.com
To zależy od sympatii. Są osoby, które lubią wylegiwać się na egzotycznej plaży oraz pluskać się w lazurowej toni morza. Dla nich doskonałym kierunkiem mogą być przepiękne wyspy kanaryjskie. Inni zaś poznawać lokalną sztukę. Na szczęście wśród ofert wypoczynkowych jest okazały wybór dla jednych i drugich. Dla osób pragnących wzbogacić się kulturalnie możemy polecić wakacje w Europie i Azji. Europa ma naprawdę wiele do zaoferowania. Na początek dobrze jest zwrócić uwagę na mniej kosztowne oferty, które z pewnością ożywią w każdym ducha podróżnika, na przykład: Czarnogóra z malowniczą wyspą Św. Stefana, Rumunia, Krym, Mołdawia, bądź mniej znane wyspy na których można kameralnie wypocząć i zapomnieć o reszcie świata. Ponadto, żeby znaleźć taką wyspę nie trzeba lecieć na drugi koniec świata. Mniej znane turystom, a niezwykle piękne są też wyspy Morza Bałtyckiego, np. Bornholm, Rugia, Olandia, Gotlandia, czy Uznam.