Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

W jedności ze światem

  • Posted on: 1 January 2022
  • By: addmean
We współczesnych czasach człowiek jest wciąż zestresowany. Ciągle musi za czymś podążać, jeżeli nie chce pozostać w tyle. Stres i przemęczenie odbijają się na naszym zdrowiu i samopoczuciu, co z kolei powoduje stres i tak koło się zamyka. Nie dziwi więc, że ludzie szukają różnych sposobów na to, by ograniczyć napięcie i negatywne emocje. Jednym z rozwiązań jest joga Wrocław, Gdańsk, Warszawa to nie jedyne miasta, gdzie jej popularność z roku na rok mocno wzrasta.


joga
Author: Amy
Source: http://www.flickr.com
Dlaczego ludzie uprawiają jogę? Co takiego nam ona oferuje? Ważne jest szczególnie to, że joga we Wrocławiu skutecznie wzmacnia organizm zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ćwiczenia jakie się w jodze wykonuje doskonale poprawiają krążenie, a więc jednocześnie mają dobroczynny wpływ na cały organizm. Nie bez znaczenia jest też oczywiście rozciąganie mięśni, dzięki któremu organizm skutecznie się odpręża.

Jednak ćwicząc asany nie polepszamy jedynie sprawności fizycznej i odporności – przede wszystkim uwalniamy organizm od stresu i napięcia. Joga ma zbawienny wpływ na układ nerwowy – ćwiczenia uspokajają i pozwalają na odzyskanie równowagi. Człowiek relaksuje się, uwalnia od negatywnych emocji i przede wszystkim duchowo wycisza. Kontrola nad swoim ciałem i fachowe opanowanie ćwiczeń relaksacyjnych to pierwszy krok do uzyskania zadowalających rezultatów.


joga
Author: Rio
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o jogę niezwykle istotna jest koncentracja – z jednej strony jest ona wymagana, jeżeli chcemy uzyskać odpowiednie samopoczucie, z drugiej zaś jest w jodze wzmacniana co przyczynia się do tego, że proces odnowienia może trwać nieprzerwanie.

Interesujący tekst? Miło nam to słyszeć. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (https://rehaexpert.pl/) naszą kolejną witrynę, gdzie przeczytasz sporo ekstra wątków.

Finalnym efektem jogi jest nie tylko skupienie, korzystne samopoczucie i relaks, ale również niezwykle istotne – o ile nie najistotniejsze – poczucie jedności ze światem i innymi ludzi. Seria asanów to błogosławieństwo dla duszy i ciała, bowiem zespalają nas z otoczeniem, rozumiemy je i mamy wrażenie, że i ono rozumie nas. Harmonia ze światem jest niezwykle istotna, ale aby była możliwa musimy przede wszystkim być zgodni z samym sobą.

Wydaje się, że stres i przemęczenie we współczesnym świecie są nieuniknione, jednak pewne jest, że możemy je zawsze kontrolować. Nie jest to na pewno prosta sztuka i wymaga od nas wysiłku – a może nie tyle wysiłku, co przede wszystkim zaangażowania.