Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

W podróż motorem

  • Posted on: 29 November 2022
  • By: addmean
Podróże fascynują, nie tylko tych, którzy sami wciąż są w drodze i nie mogą wytrwać w domu. Książki podróżnicze są czytane również przez zasiedziałych, którzy rzadko zmuszają się do wychylenia nosa poza granice miasta, nawet w okresie urlopu.


Author: HONDA
Jest kilka ciekawych metod podróżowania: podróże piesze po górach, wzdłuż bałtyckiego brzegu, żeby wymienić te najchętniej odwiedzane regiony w kraju. Pieszo da się zwiedzać też zupełnie „zwyczajne” regiony – Nizinę Mazowiecką, Wielkopolskę – wtedy właśnie, idąc przez łąki i dzikie dróżki, da się dostać się do najciekawszych zakątków, zobaczyć w spokojnym tempie życie miejscowych, odwiedzić ciekawe obiekty, przydrożne restauracyjki, a co najciekawsze w chodzeniu na długie dystanse – poznać dziką przyrodę.

Nieco szybszą, wymagającą równie dobrej formy, ale nieco prostszą metodą, jest rower. Wędrówki rowerowe pozwalają przebyć kilkakrotnie dłuższy dystans w ciągu dnia niż ten, który może pokonać pieszy. Starannie przemyślana trasa również dostarczy wrażeń, przez las też da się z łatwością przejechać, ale już nie po bezdrożach. Rower pozwala zabrać więcej bagażu.

Author: Harley-Davidson
Ale najciekawszą, najbardziej żywiołową formą podróżowania, nie będąc zamkniętym w samochodzie w trakcie jazdy, jest motor. Motocykle potrzebują o wiele większych nakładów, nie tylko pieniężnych. Dopieszczenie urządzenia zmusza do wygospodarowania czasu i uwagi dla kondycji mechanizmów, silnika, wszystkich technicznych aspektów. Wymaga rejestracji pojazdu i odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Kiedy już uporamy się z funduszami, przeglądami technicznymi i spełnimy prawne wymogi, nic nie zastąpi jedynego w swoim rodzaju poczucia niezależności od dystansu, pogody, tej wolności i prędkości na drogach.

Na odpowiedni, szeroki motocykl, z mocnym silnikiem i licznymi walizami czy sakwami możemy wziąć całkiem duży majątek, przygotowując się w ten sposób na wszystkie możliwe przygody: spanie pod gołym niebem, w namiocie, złą pogodę i inne problemy. Rowerzysta czy piechur nie ma takiej możliwości. Jazda motorem ma jednakże swoje wady. Wymogiem jest odpowiedni strój – rękawice na motor, dobre, masywne spodnie, kask spełniający normy i atesty. Gotowość na problemy z usterkami maszyny. Szybkość jazdy wymusza szybkie mijanie miast i miasteczek, przez co nie można zamienić słowa z miejscowymi czy zobaczyć wszystkiego, co w drodze może zainteresować...

Do podróżnika, czy też tego, który dość długo siedział w domu i chciałby poznać kawał świata, należy decyzja: kupić dobre obuwie i plecak, lekki strój, rower i sakwy, czy może zdobyć motocykl, kask i rękawice na motocykl, aby wyrwać się z miasta i odczuć tę magię podróżowania z miejsca na miejsce i poznawania ludzi.