Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak samemu zrobić zagłówek do łóżka? Poznaj użyteczne wskazówki

  • Posted on: 14 January 2022
  • By: addmean
Wygląd pokojów może nam się znudzić - nie tylko salonu, ale także sypialni. To tutaj bowiem każdego wieczoru idziemy spać, wstajemy i ponownie szykujemy się do pracy lub szkoły, dlatego szybko przywykamy do jej wyglądu i po pewnym czasie może przestać się nam podobać. Zazwyczaj nie potrzeba wiele, by ożywić wnętrze, wystarczy np. założyć zagłówki do łóżka, a pomieszczenie będzie wyglądać zupełnie inaczej. W jaki sposób samodzielnie wykonać niniejszy zagłówek, aby spełniał swoją funkcję oraz dobrze wyglądał?


tapicerowany zagłówek łózka
Author: http://www.homespothq.com
Source: http://www.flickr.com
Nade wszystko powinieneś zakupić wszystkie niezbędne elementy. Zaliczają się do nich drewniana rama, którą zrobisz z solidnych desek, wiertarka, gąbka tapicerska, mocny klej oraz materiał, którego chcemy użyć. Przyda się również zszywacz do materiałów, np. stolarski, który doskonale przymocuje tkaninę do drewnianej ramy. By była odpowiedniej wielkości, trzeba precyzyjnie zmierzyć łóżko. Przygotowaną ramę obkleja się gąbką, która musi perfekcyjnie do niej przylegać – dobrze jest zatroszczyć się o detale, wyłącznie wtedy zagłówek będzie prezentować się faktycznie ładnie, niczym ze specjalistycznego sklepu z tego rodzaju asortymentem .

W następnym kroku przykrywamy gąbkę wybranym wcześniej materiałem. Najlepiej jest go położyć na czystej podłodze, a na nim ulokować ramę z gąbką – wtedy właściwe naciągnięcie tkaniny nie przysporzy żadnego kłopotu.

Jeśli poszukujesz podobnych informacji na opisywany temat, to także rzuć okiem na wizualizacje produktów pokrewne materiały, które podnoszą tę kwestię.

Tkaninę należy porządnie przytwierdzić, by nic się nie fałdowało, inaczej będzie prezentować się nieestetycznie. Można także użyć kleju, jeśli uznamy, iż nie możemy sobie bez niego poradzić. Później już wyłącznie przytwierdzamy wykonany zagłówek do ściany, najlepiej za pomocą specjalnej szyny mocującej, która jest do tego najłatwiejszym sposobem. Gdy skończymy, zostaje nam już tylko zachwycać się rezultatami wykonanej pracy.


Jeśli postawisz na tapicerowane zagłówki, możesz też przemyśleć ławeczki tapicerowane.

Zaabsorbował Cię taki tekst? Kliknij i sprawdź koniecznie (https://www.wiazar-system.pl/oferta/budownictwo-mieszkaniowe/) teraz, tu znajdziesz coś, co prawdopodobnie również Ci się spodoba.

Doskonale wyglądają umieszczone przed łóżkiem. Można na nich ułożyć np. książki czy pled, którym przykrywamy pościel. W przypadku, gdy wyposażone są w skrzynie, można do nich chować poduszki i kołdrę, aby nie przeszkadzały w ciągu dnia. Takie ławeczki, jeśli tylko są porządnie wykonane, mogą być naprawdę efektowne oraz razem z zagłówkiem zmienić naszą sypialnię.