Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Brzezina- dlaczego warto zwiedzić?

  • Posted on: 6 September 2021
  • By: addmean
Brzezina jest miejscowością w województwie dolnośląskim, liczącym około kilkaset ludności. Wieś położona jest w odległości około 4 kilometrów od stolicy dolnego śląska. Istnieje tam wiele zabytków oraz pozostałych obiektów wartych ujrzenia. Brzezina jest celem częstych wycieczek osób zarówno z całego kraju, jak i z zagranicy. Miejscowość tą odwiedzał Jan Paweł II. Jego rodzinnym miastem były Wadowice.

Był on bardzo silnie związany tym miastem i często o nim wspominał podczas pontyfikatu. O zainteresowaniu tym miastem pod względem turystycznym świadczyć może częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki w Internecie zapytań w rodzaju „nocleg Wadowice”.

Co warto zwiedzić



W Wadowicach jest parę wartych uwagi miejsc. Będzie to przede wszystkim miejsce zamieszkania późniejszego papieża, w którym zorganizowane zostało muzeum.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Bardzo nam miło. Po dodatkowe wątki (https://www.skalnik.pl/source) przejdź do kolejnego linku - tam zamieściliśmy rzetelne informacje.

Są w nim wszelkie pamiątki po przyszłym papieżu takie jak świadectwa szkolne, zdjęcia czy rękopisy. W mieście można zobaczyć parę innych obiektów związanych z osobą Karola Wojtyły. Połączone są specjalnym szlakiem turystycznym. Warto zwiedzić również interaktywną wystawę dotyczącą Jana Pawła II, jak również obejrzeć poświęcony mu pomnik.

Emocjonujący materiał? Jeśli tak myślisz, kliknij ten link. W tamtym miejscu czeka na Ciebie więcej bonusów (https://trojmiasto.optitaxi.pl/taxi-trojmiasto-ceny) - one również Cię bardzo zainteresują.

pałac brzezina
Author: Biuro prasowe Fundacji Doliny Pa
Oprócz tego w mieście warte zwiedzenia są stare kościoły, klasztor, a także klasycystyczny dwór. W pobliżu miasta otwarto park miniatur, będący dużą rozrywką w typie tych, które aktualnie mają ogromną popularność. W obrębie parku stworzono między innymi labirynt z żywopłotu, który jest źródłem rozrywki na dłuższy czas, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Położenie w pobliżu takich miast jak Kraków, Wieliczka oraz Oświęcim powoduje, że nierzadko organizowane są wycieczki w celu zobaczenia atrakcji tych okolic w ramach pojedynczej wyprawy.
Zobacz również hotele w okolicy wrocławia.
Możliwości noclegu

Wyszukiwanie internetowe po hasłach takich jak „noclegi w okolicy wrocławia” umożliwia uzyskanie zaskakująco wielkiej liczby wyników. Prawdopodobnie dzieje się tak ze względu na popularność pielgrzymek do Wadowic. Fraza taka daje bowiem prawie 10 tysięcy wyników ze stron, dotyczących noclegów w hotelach, pensjonatach i domach prywatnych.


Źródło:

Source: http://www.palacbrzezina.pl/