Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Właściwe nawierzchnie na place zabaw – czyli jak przygotować teren na zabawy maluchów

  • Posted on: 24 March 2022
  • By: addmean
Nasze maluchy uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu – nie jest to dziwne, ponieważ zabawy takie wiążą się zwykle z aktywnością fizyczną i spożytkowaniem energii, której dzieci mają w nadwyżce. Jednak, aby zabawa ta była całkowicie bezpieczna, trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie gruntu – place zabaw powinny spełniać konkretne warunki, w innym wypadku mogą stanowić niemałe zagrożenie dla bawiących się dzieci.

Oczywiście najważniejsze w tym przypadku jest wyposażenie placu zabaw w elementy spełniające wszelkie wymogi bezpieczeństwa – zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele i pozostałe elementy nie mogą zawierać ostrych brzegów, być zbyt płytko przytwierdzone, szorstkie ani uwzględniać wystających elementów. Niezwykle ważna jest również w tym przypadku odpowiednia nawierzchnia. Nawierzchnie na place zabaw muszą być zrobione w ten sposób, aby jak najbardziej minimalizować ryzyko dla zdrowia i życia dzieci.
plac zabaw
Author: Kinderplaneta
Source: Kinderplaneta
Najbardziej bezpieczne okazują się nawierzchnie z gumy. Poza placami zabaw stosuje się je również na boiskach szkolnych, czy do zrobienia ścieżek dla niepełnosprawnych. Często także spotkać można nawierzchnie sportowe wykonane z gumy, adekwatnie dla konkretnej dyscypliny sportu.

Czy w odniesieniu do opisywanego w tym tekście tematu znajdujesz właściwe odpowiedzi? Jeżeli nie, to podobne materiały zobacz pod adresem (http://ocelio.pl/pl/c/Napoje-Owsiane/41), który jest tutaj.

Nawierzchnie są niezwykle ważne, ponieważ o upadki – w szczególności na placu zabaw – nie jest trudno. Dlatego, należy przygotować teren przede wszystkim miękki.

Bez wątpienia niezwykle ważny jest także materiał z jakiego zrobione są elementy placu. Jeżeli jest to drewno czy metal, powinny być adekwatnie zaimpregnowane – ale co najistotniejsze – dobrze przymocowane. W tym celu lepiej używać rozmaitego rodzaju kleje jak klei poliuretanowy i inne, a także kołki, unikać natomiast trzeba wystających gwoździ, o które łatwo zahaczyć.Plac zabaw musi być również należycie ogrodzony. Dzieci biegają, skaczą i grają w piłkę, dlatego im wyższe ogrodzenie placu przygotujemy, tym większe prawdopodobieństwo, że zabawa ograniczy się do wyznaczonego terenu.

Wysyłając nasze maluchy na plac zabaw upewnijmy się, że jest on bezpieczny, że zarówno nawierzchnia, jak i konkretne elementy nie będą zagrażać naszym maluchom w trakcie skoków, zabawy w piasku czy huśtania na huśtawce.