Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

W pogoni za ideałem

  • Posted on: 31 May 2021
  • By: addmean
Teraźniejszą rzeczywistością rządzi nie tylko pieniądz – w dzisiejszym świecie trzeba umieć zaistnieć, w teraźniejszym świecie musowo być modnym, pięknym i zdrowym. Co dzień w internecie niejedno forum o dietach czy również niezwykle popularne forum o suplementach odwiedza mnóstwo osób, które chcą się dowiedzieć jak być zdrowszym, piękniejszym i dzięki temu bardziej atrakcyjnym dla otoczenia.

sport
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Panie przeglądają fora o urodzie, o stylizacji, wielu panów zaś wchodzi na forum o treningach, a niejednokrotnie także na forum o sterydach – trzeba przecież mieć idealną sylwetkę, bo to ona przyciąga uwagę innych. Kult ciała zwycięża, ale nie tylko – oprócz tego, że chcemy doskonale wyglądać, chcemy być także atrakcyjni pod innym względem – pragniemy się wyróżniać i być kimś nietuzinkowym. Jednak czy to nowość?

Wydaje się, że oczywiście nie – od zawsze ludzie chcieli mieć coś co ułatwi im wybicie się z tłumu, w ciągu lat zmieniają się tylko metody i instrumenty za pomocą których ludzie chcą taki efekt uzyskać. Pewne jest, że nie powinniśmy oceniać pogoni za cudzą akceptacją, ani w przychylny, ani w nieprzychylny sposób – chociaż jak wiadomo skłonność do oceniania innych ma bez wątpienia każdy z nas. Dla jednego osoba, która zagląda na forum o sterydach będzie przykładem „gogusia”, który jedynie siłą mięśni może faktycznie zaistnieć – z kolei dla takiej osoby, będzie to nic innego jak kolejny krok ku realizacji samego siebie. Pewne jest jednak także, że za złe nie można uznać pragnienia bycia lepszym – wszak na tym w istocie opiera się rozwój.

Człowiek chce przezwyciężyć swoje słabości i tym sposobem dążyć do konkretnego ideału, który zaistniał w jego głowie. Ale jaki jest obecnie ideał człowieka? Czy możemy poprzestać na tym, że jest to właśnie ktoś piękny, zdrowy i bogaty? Czy do takiego stanu pragnie dążyć każdy? Wydaje się, że samo dążenie do ideału nie jest niczym niewłaściwym, niewłaściwe mogą być wyłącznie metody przy pomocy których chcemy taki stan uzyskać.

Planujesz zdobyć inne dane na omawiany wątek? Z pewnością notka z witryny (http://www.komora-hiperbaryczna.eu/hospicjum-domowe/) również je posiada, więc kliknij tutaj i poznaj je szczegółowo.

Pamiętajmy, że wszystko jest pożyteczne, o ile wybierane jest z namysłem i z umiarkowaniem. No i przede wszystkim – w zgodzie z samym sobą i własnymi rzeczywistymi – a nie jedynie narzuconymi przez innych – potrzebami.