Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Idealne miejsce na wakacje rodzinne – Krynica Morska

  • Posted on: 2 January 2022
  • By: addmean
Krynica Morska to popularna miejscowość turystyczna położona na Mierzei Wiślanej między morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i jednocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska zachwyca głównie swoim położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą niemal białe plaże i zielone lasy robiąc z tego miejsca idealny cel na rodzinne wakacje 2014.

Author: Petrusia1
Source: http://www.flickr.com
Do odpoczynku w Krynicy Morskiej zachęcają głównie jej walory naturalne – czyste, nasycone jodem powietrze, długie i piaszczyste plaże, wspaniałe wydmy oraz sosnowo – bukowe lasy. W Krynicy Morskiej dobrze będą czuć się osoby, które kochają relaksować się w kameralnych i spokojnych miejscach.

O kameralności tutejszym plaż świadczy fakt, iż odseparowano tu również plażę dla naturystów. Kiedy nad Mierzeją Wiślaną wieją wiatry sztormowe, można liczyć na znalezienie tu cennego skarbu, jakim jest bursztyn. W Krynicy Zdroju występują wody mineralne chlorkowo - siarczanowo - magnezowo - sodowe, bromkowe, jodkowe, borowe i hipotermalne, wykazujące właściwości uzdrawiające i terapeutyczne. Potencjał w postaci źródeł wód mineralnych stanowi dla Krynicy Zdroju naczelny powód w staraniach o statut uzdrowiska.

Krynica Zdrój zachwyca głównie starą zabudową kurortową z zabytkowymi willami i pensjonatami otoczonymi ogrodami oraz domami rybackimi będącymi pamiątką po czasach, gdy Krynica Morska cieszyła się fenomenalną popularnością pośród urlopowiczów. Ciekawym miejscem jest także park przy ul. Świerczewskiego, który świadczy o ekskluzywności Krynicy z czasów przedwojennych. Najistotniejszym obiektem jest jednak położona na wydmie latarnia morska, której wysokość sięga 26,5 m. Latarnię po raz pierwszy uruchomiono w tysiąc osiemset dziewięćdziesiątym piątym roku. Po zniszczeniach, jakich doznała pod koniec drugiej wojny światowej, odtworzono ją ponownie w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym pierwszym roku. Z latarni morskiej w Krynicy Zdroju rozciąga się rewelacyjna panorama na wszystkie okoliczne atrakcje, m.in. Wielbłądzi Garb, plaże, Zalew Wiślany, a przy ładnej pogodzie nawet na Tolkmicko i Frombork. Podczas pobytu w Krynicy Morskiej należy też zerknąć do tutejszego prywatnego muzeum, poświęconemu historii miasta. Można zobaczyć tutaj stare zdjęcia pokazujące najlepsze czasy miasteczka.W Krynicy Morskiej działa port rybacko – jachtowy, który składa się z dwóch niezależnych przystani. Wielkie znaczenie portu wynika z faktu, iż stanowi on bazę dla floty pasażerskiej oraz białej floty. Z krynickiego portu można wybrać się w rejs statkiem pasażerskim do Elbląga, Fromborka albo Kaliningradu. Przy porcie jachtowym funkcjonuje istniejący od 1971 r. Jacht Klub, który prowadzi szkolenie młodzieży, organizację obozów żeglarskich, regat oraz camping. Nad zalewem znajduje się też molo spacerowe.

Na północno – wschodnim krańcu Krynicy Morskiej położony jest Wielbłądzi Garb – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie. Ze szczytu Wielbłądziego Garbu (49,5 m n.p.m.) roztacza się bajeczna panorama Bałtyku i Zalewu Wiślanego. Wzniesienie znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Atrakcją przyrodniczą jest też Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej, mający na celu ochronę buczyny pomorskiej złożonej z 200-letnich buków, dębów, świerków i brzóz. Znajdują się tutaj też stanowiska licznych, cennych gatunków roślin, m.in. konwalia majowa, kruszyna pospolita i bluszcz pospolity. W Rezerwacie żyją daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz mnóstwo gatunków ptaków.

Warto zaznaczyć, iż około 15 km od Krynicy Zdroju jest granica NATO oraz Unii Europejskiej. Nie można jej przekroczyć, niemniej jednak jej okolica po stronie polskiej jest nadzwyczajnie piękna. Należy wejść na tutejszy punkt widokowy, skąd rozpościera się krajobraz na Zalew Wiślany oraz w oddali - katedrę we Fromborku.

Czy uważasz, że zamieszczone tutaj dane są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj treść, a odnajdziesz tam podobnie istotne wiadomości, które zwrócą Twą uwagę.

Dla miłośników Bałtyku ciekawą propozycją będą wczasy w Ustroniu Morskim

*** Kompletną ofertę na wakacje dwa tysiące piętnaście w Ustroniu Morskim można wyszukać w serwisie albo klikając na niżej znajdujące się linki: - noclegi Krynica Morska - hotele Krynica Morska (źródło) - agroturystyka Krynica