Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Zdrowe trenowanie mięśni

  • Posted on: 7 December 2021
  • By: addmean
Jeżeli sporo trenujemy, rozbudowujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy ogromnie uważać na to co i jak jemy. Bardzo istotne jest to, aby dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w ciele ludzkim, dlatego powinny stanowić około 60-70 procent naszego pożywienia. Na kolejnym miejscu znajdują się białka, wykorzystywane do budowania mięśni, budowania odporności i jeszcze innych procesów. Na koniec zostały tłuszcze również potrzebne na przykład do rozpuszczania niektórych witamin oraz właściwego funkcjonowania neuronów.

suplementy diety
Author: Centrum Naturhouse
Source: Centrum Naturhouse
Każdy z tych składników jest nam niezbędny, więc każda dieta eliminująca albo mocno ograniczająca któryś z nich z założenia nie może być zdrowa.

Jeżeli planujemy zbudować mięśnie, prawdopodobnie pragniemy rezultat ujrzeć od razu. W tej sytuacji należy pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Należy jednak używać ich z umiarem, absolutnie nie przekraczać odpowiedniej dawki, a najlepiej robić to po konsultacji z lekarzem. Nie zapomnijmy przed rozpoczęciem przyjmowania wszelkich odżywek i wspomagaczy zrobić proste badania krwi i moczu. Gdy wszystkie będą w normie możemy pójść po zakupy.

Astaksantyna w kapsułkach
Author: http://sxc,hu
Source: http://sxc,hu
Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna.

Czy znasz już ten świeży wpis (https://medicus.ie/pl/galeria-zdjec)? Zobaczysz tam faktycznie sporą ilość atrakcyjnych wiadomości na podobny temat. Zobacz a nie pożałujesz!

Sprzedawana jest pod różnymi etykietami, zwykle creatine lub bardzo podobne. Kreatyna jest podstawowym nośnikiem energii w tkance mięśniowej i wspomaga ich pracę. Dobrze jest zwrócić uwagę również na aminokwasy BCAA, znane jako aminokwasy rozgałęzione. Odżywki takiego typu są dość prosto dostępne a ich podstawową zaletą jest poprawa ogólnej kondycji. Działanie mięśni wspomaga również tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na powiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Ostrożnie jednak ze używaniem. Różnego rodzaju choroby związane z ciśnieniem krwi nie pozwalają na przyjmowanie tego typu środków. Trzeba uważać również na rozpowszechniony dodatek nazwany tribulus lub tribulis. To naturalnego pochodzenia roślinny testosteron.
Algi w tabletkach
Author: Vitana
Source: Vitana
Umożliwia szybszy rozwój mięśni, jednak trzeba uważać żeby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, wszelkie odżywki dopuszczone do sprzedawania także, ale istnieją ludzie, którzy stosują je absolutnie bez żadnego myślenia. Napychają się wszystkim co nawinie im się pod rękę, a to kończy się zwykle schorzeniami serca, układu krwionośnego, a w skrajnych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów należy stosować z głową. Tylko wtedy będą efekty, muskulatura będzie doskonała, mięśnie będą działały prawidłowo i unikniemy skutków ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, zgłaszajmy się co pewien czas badania kontrolne i wszystko będzie świetnie.