Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Zabawy z dzieckiem

  • Posted on: 12 December 2020
  • By: addmean
Jedną z największych letnich atrakcji z dzieciństwa zawsze były zabawy w wodzie. Mokre igraszki są źródłem radości, a także… zdrowia, bo stymulują prawidłowy rozwój maluchów!

Samo zdrowie

basen dla dzieci
Chwile spędzone w wodzie mają zbawienny wpływ na dziecko i stymulują jego rozwój psychoruchowy oraz koordynację. Oswajamy malucha ze zmianami temperatury, uodporniamy na infekcje. Dziecko uczy się również zachowania równowagi, bawi się oporem wody. Niezbędne dla dzieci są maski do nurkowania - dodatkowe informacje.

Dmuchane źródło radości

Pierwsze spotkanie z wodą zawsze jest sporym wydarzeniem w życiu dziecka. Zanim zabierzemy dziecko na basen lub nad jezioro lub morze, warto pomyśleć o wprowadzeniu go w świat mokrej przyjemności. Sposobem na oswojenie malucha z wodą może być wstawienie do ogrodu dmuchanego basenu. – Producenci zastrzegają, że baseny ogrodowe dla dzieci przeznaczone są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Młodsze dzieci można wsadzić najpierw do małego leżaczka do kąpieli.Czy poszukujesz kolejnych i zajmujących artykułów na podany tu temat? Nadciągamy z pomocą - kliknij i sprawdź polerka samochodowa bydgoszcz tu świeże wątki.Oczywiście w obu przypadkach dziecko bawiące się w wodzie zawsze należy mieć na oku! – przestrzega Janusz Kulas ze basen to lepsze rozwiązanie niż wizyta na basenie z chlorowaną wodą, gdzie dziecko narażone jest na podrażnienia skóry, oczu i uszu. Pamiętajmy też o tym, że zanim zanurzymy dziecko w baseniku, należy zwrócić uwagę na odpowiednią temperaturę wody. Przydatny jest również zestaw do nurkowania - odwiedź stronę.

Oczy szeroko otwarte…

ze zdumienia – to efekt jaki osiągniemy dzięki wymyślnemu, kolorowemu designowi basenów. Dzieci zaczynają rozpoznawać kolory około 30 miesiąca życia. Edukację zaczynamy od barw podstawowych, stopniowo wprowadzając malucha w świat pomarańczy, fioletów i różów, pokazując mu fantazyjne rysunki słońca, kwiatów i stworków. Warto też zwrócić uwagę na rolki fitness - przeczytaj więcej przykładów.

Najlepszą metodą nauki jest zabawa. Wodne pluskanie w zaciszu przydomowego ogrodu, w otoczeniu kolorów i promieni słońca, będzie dobrodziejstwem dla rozwoju fizycznego i intelektualnego naszych dzieci.

Mamy dla Ciebie ciekawy fakt - tam odkryjesz masę intrygujących informacji i wątków. Nie zwlekaj tylko loguj się!

To również doskonały sposób na wspólne spędzania wolnego czasu – zarówno w gronie innych maluchów, jak i pod opieką rodziców.Author: B.S.