Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Urlop w Karkonoszach dla całej rodziny

  • Posted on: 26 January 2022
  • By: addmean
Najwyższe pasmo Sudetów jest równocześnie najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży wyłącznie nieduża, północna część Karkonoszy, lecz góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.


Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Rokrocznie w Karkonosze przyjeżdża tysiące turystów - jedni odnajdują tu ciszę i sielankowość, inni znakomite miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najpopularniejszymi kurortami wśród odwiedzających są zdecydowanie Karpacz i Szklarska Poręba noclegi znajdą tu jednocześnie fani letniego jak i zimowego wypoczynku.

Karkonosze to góry o niesłychanie urozmaiconym krajobrazie.

To zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące? Kliknij odnośnik do www (https://goldwasser.pl/zlota-wodka/), a przeczytasz informacje na opisywany wątek, który z pewnością Cię zaciekawią.

Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Urlopowiczów zachwycają liczne wodospady i kaskady oraz głębokie dolinki, którymi żywo płyną potoki. Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie ok. trzydziesto kilometrowy, czerwony szlak turystyczny nazywany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i chętnie pokonują go wszyscy turyści. Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji - link do witryny.

Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemalże każdym folderze, wysokie na około 25 metrów są doskonałym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Inne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

O wyjątkowości Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a surowe szczyty skalne obrastają mchy i porosty. Klimat tych gór do teraz pozostaje dosyć zimny, w związku, z czym śnieg utrzymuje się tu stosunkowo długo. Są tu doskonałe tereny narciarskie.

***
Kompletną ofertę na urlop dwa tysiące czternaście w Karkonoszach można znaleźć w serwisie bądź klikając na niżej znajdujące się linki:
- Karkonosze domki letniskowe
- agroturystyka Karkonosze
- wczasy w Karkonoszach