Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak dbać o zdrową i zrównoważoną dietę kota?

  • Posted on: 29 November 2022
  • By: addmean
Od wielu stuleci towarzyszyły nam zwierzęta, zwłaszcza kilku różnych gatunków. Bardzo przyjacielskie już wieki temu były psy – a raczej wilki, wliczające się jednak do psowatych – jakie tak długo włóczyły się za ludzkimi gromadami w oczekiwaniu na resztki z ich polowań, że stały się czymś naturalnym w tych zgromadzeniach. Poczęto je przygarniać i wykorzystywać do strzeżenia mienia, pomocy w polowaniach i tak dalej. Obecnie psy najrozmaitszych odmian, tak odmiennych, że skłaniają do pytania, czy należą jeszcze do tego samego gatunku, żyją z ludźmi na wsi i w miejskich blokach.
Koty Bengalskie
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Niektórzy wolą jednak innych towarzyszy. Chociaż trudniej domyślać się, jak nawiązała się nić porozumienia między człowiekiem a kotowatymi, pewnie odbyło się to w podobny sposób. Ci, co cenią sobie brak gryzoni w domu na wsi czy po prostu niewielkie, gorące futerko do głaskania, jakie czasem wlezie na kolana i udowodni, że nie jest się samotnym, trzymają w mieszkaniach właśnie koty. Niestety i entuzjaści psów, i entuzjaści kotów bardzo często popełniają błędy i sprawiają, że w dojrzałym wieku zwierzaki cierpią przede wszystkim z powodu złej diety – szczególnie koty.

Sucha karma dla kota ma tworzyć fundament jego diety, chociaż powszechnie uważa się, że kot jako drapieżca powinien jeść świeże, krwiste mięsko, wątróbkę i spodek z mlekiem. Szczególnie to mleko może namieszać w funkcjonowaniu układu trawiennego kociaka. Polecane są karmy dla kotów Pronature, Prestige, także niedrogi Whiskas czy Purina (polecam karmę purina kitten). Karmy dla kotów raczej nie są najtańsze, szczególnie gdy przygotowane i tworzone są w dobrych zakładach, z współpracą bardzo doświadczonych hodowców.cat
Author: Connie Ma
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jednak zależy nam na kondycji kota, wybierajmy raczej karmy suche dla kotów Acana, Pronature czy Purina – zwierzę podziękuje na lata oddaniem i dobrym stanem zdrowia, a to przecież na zdrowiu powinno bardzo zależeć posiadaczom tych zwierząt: by te czuły się dobrze, miały zaspokojone podstawowe wymagania i nie cierpiały bez przyczyny. Karmy wcześniej wymienionych firm powinien proponować każdy liczący się internetowy sklep zoologiczny (np. zatem dbałość o dietę zwierzaka nie powinna być tak skomplikowana, jak może się zdawać.