Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Egzotyczne stworzenia są w stanie wzbogacić wnętrze twojego mieszkania

  • Posted on: 24 June 2021
  • By: addmean
Jedną z mnóstwa propozycji zwierzaków egzotycznych naszego sklepu jest żółw stepowy. Żółw stepowy to rasa gada z podrzędu żółwi skrytoszyjnych z rodziny żółwi lądowych . Skorupa żółwia stepowego ma kształt owalny . Jest barwy oliwkowozielonej z ciemnymi plamami na każdej tarczce. Żółwie te mają ciemne kończyny , miejscami z odcieniem żółtym . Cechą charakterystyczną jest występowanie czterech paznokci na czterech łapach . Dojrzałe żółwie osiągają wielkość od 15 do 23 cm, przy czym samice są większe od samców .

kameleon w terrrarium
Author: Miroslav Vajdic
Source: http://www.flickr.com
Gabaryty te osiągają najwcześniej około 20 roku życia. Żółwie stepowe bytują na jałowych , suchych , skalistych i zarośniętych zaroślami obszarach prerii środkowoazjatyckich. W jaskiniach , w których zasypiają , spędzają zimę i wypoczywają , panuje stosunkowo duża wilgotność . Żółwie stepowe dawniej były postrzegane za zwierzęta wszystkożerne z przewagą pokarmu roślinnego w diecie ; nowsze badania utrzymują jednakże , że żywią się tylko i wyłącznie roślinami . Żywią się czasowo dostępną florą , ale wystrzegają się trawy . Z nastaniem wiosny , pożywienie robi się mniej soczyste . Dieta swobodnie żyjących żółwi stepowych jest obfita w błonnik , ale niebogata w proteiny .

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to zachęcamy do kliknięcia tu. To warte uwagi oryginalne źródło (https://e-hunter.pl/kapok-dla-psa-hunter-moss), które również zapewne Cię zafascynuje!

Ponadto jest ona zmienna i uzależniona od sezonu. Żółwie stepowe są aktywne przeważnie wiosną, po okresie zimowego snu . Wtedy rozpoczynają poszukiwanie partnera do godów. Zazwyczaj żółwie stepowe wchodzą w letnią hipnozę i często przeciąga się na sen zimowy , zaczynający się z przyjściem zimnych jesiennych dni .

W porze deszczowej , kiedy gleba jest rozmiękła , żółw stepowy wykopuje jamy dochodzące do 2 metrów długości , a są zakończone większą komorą , w której może się swobodnie obracać . Jamy służą im do snu oraz letniego i zimowego spoczynku .

Zaintrygował Cię ten artykuł? Kliknij w podany link i tam znajduje się autorska strona (www.acana.com.pl/karma/czy-psy-sa-wszystkozerne/) z dodatkowymi wiadomościami na wybrany wątek.

Zdarza się , że jedną norę zajmuje jednocześnie kilka żółwi . Żółwie stepowe osiągają dojrzałość płciową w wieku 3-5 lat. Około maja lub czerwcu samica składa 2-6 jaj (przeważnie 3) , z których, po czasie trwającej 80-110 dni inkubacji wykluwają się młode żółwie . Żółw stepowy musi mieć duże , odpowiednio wyposażone terrarium . Cena żółwia stepowego zawiera się w cenie od 250 do 400zł za sztukę .