Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Wczasy w nadmorskich miasteczkach

  • Posted on: 25 January 2022
  • By: addmean
Sopocka plaża
Author: maciekbor
Source: http://www.flickr.com/
Polskie morze odwiedzane jest przez szerokie rzesze turystów, nie tylko z Polski. Na nadbałtyckich plażach często oprócz polskiego słyszy się język niemiecki. Polskie plaże, choć nie zawsze słyną z czystości, zachęcają turystów pięknymi widokami, a w największym stopniu miękkim piaskiem. Zagraniczne plaże są bowiem w większości przypadków kamieniste. Nad Morzem Bałtyckim położonych jest wiele miejscowości o charakterze kurortów. Znaczna liczba mieszkańców żyje i utrzymuje się jedynie ze środków, które zarabiają na turystyce, wynajmując pokoje czy apartamenty turystom. Część mieszkańców udostępnia pomieszczenia w swoich własnych domach nawet na cały rok. Większość przyjezdnych jednak preferuje przyjazd w sezonie, gdy są wysokie temperatury i można pływać w Bałtyku. Do najbardziej popularnych i często odwiedzanych nadbałtyckich kurortów należą Międzyzdroje oraz Krynica Morska.

Międzyzdroje

Plaża i morze, Niechorze
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hupla
Jest to miejscowość, znajdująca się na wyspie Wolin. Jest bez wątpienia jednym z najchętniej wybieranych morskich kurortów w kraju. Poza charakterystycznymi dla polskiego wybrzeża piaszczystymi plażami, w Międzyzdrojach znaleźć można się dwa kąpieliska, a także kilka innych ciekawych obiektów. Znajduje się tam także długie molo, służące równocześnie za przystań dla statków. Położenie miejscowości samo w sobie jest atrakcją, na przykład na wyspie Wolin co roku w czasie wakacji organizowany jest Festiwal Słowian i Wikingów, stanowiący niezwykle ciekawe wydarzenie o charakterze edukacyjnym, ale także będące dobrą rozrywką. Kwatery kwatery dla pracowników bydgoszcz na spijtanio w Międzyzdrojach dla turystów są niezwykle liczne, a ich koszty zróżnicowane. Ogólnie Międzyzdroje są jednym z najdroższych kurortów Morzem Bałtyckim.

Krynica Morska

Krynica Morska jest prawie tak często wybieranym kurortem nadbałtyckim jak Międzyzdroje. Jest jednak dużo bardziej rozległa. Znajdują się tam atrakcje takie jak latarnia morska, która jestotwarta dla zwiedzających, a także port. Niedaleko wybrzeża jest wiele ośrodków wczasowych oraz pól campingowych. Form wypoczynku jest ogromnie dużo. Samo miasto także warte jest obejrzenia. Pod hasłem „domki w Krynicy Morskiej” jest natomiast bardzo zróżnicowana oferta dotycząca wynajmu domków campingowych oraz letniskowych po zróżnicowanych cenach.