Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jakie efekty przynosi zażywanie whey protein?

  • Posted on: 29 April 2022
  • By: addmean
suplementy
Białko jest jednym z priorytetowych suplementów dla wszystkich osób uprawiających sport, jednakże szczególne znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują przez długi okres czasu, mocny trening wytrzymałościowy. Jest wymagane przy nabieraniu masy oraz kształtowaniu mięśni. Białka zapewniają w organizmie odpowiedni bilans azotowy umożliwiając maksymalną stymulację anabolizmu i odbudowę mięśni.

Whey protein, to białko serwatkowe oferujące wszystkie korzyści które znajdują się w białkach pochodzących z nabiału, natomiast nie zawiera laktozy i cholesterolu. Może być także stosowane przez sportowców będących na diecie wegańskiej.

Jeśli spodobał Ci się ten materiał, to z pewnością zainteresują Cię także przydatne wskazówki (http://www.terapiamanawa.pl/terapia-uzaleznien/), które odnajdziesz tu - one pochłoną Cię bez reszty.

Whey protein zawiera także wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. Gdy przeciążymy mięśnie, zapasy glutaminy w organizmie zmniejszają się i powinny być uzupełniane poprzez suplementację. Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit i mikroflorę jelitową, skutecznie wspomaga i ulepsza nasz system odpornościowy. Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób pragnących zmniejszyć masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy. Wejdź na dieta kulturysty

Aminokwasy BCAA, inaczej niż inne białka, nie są rozkładane w układzie pokarmowym i w wątrobie, lecz od razu bezpośrednio wnikają do krwiobiegu, następnie pobudzają syntezę białka w mięśniach. Najkorzystniej zażywać BCAA extra w kilku niewielkich porcjach rozłożonych na równe części i spożywanych przez cały dzień, najlepiej w kilkugodzinnych odstępach.
Glutamina jest wybornym składnikiem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Hormon ten ma znamienny wpływ przy redukcji wagi, pogłębia masę mięśniową oraz gęstość kości. Pomaga też zmniejszyć ból w mięśniach wywołany obecnością kwasu mlekowego, przez co można dłużej kontynuować tening. Zobacz też witamina b

Spore zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy równoczesnym założeniu, by posiłek był lekki i mało objętościowy, otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które częściowo pokrywają zapotrzebowanie na materiał budulcowy. Są idealnym pożywieniem gdyż występujące w nich białko jest w postaci dobrze przyswajalnych hydrolizatów.


Źródło:

Author: PP2.0