Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak dogonić zimę, czyli w które miejsce najkorzystniej wybrać się na narty? Oto parę ciekawych propozycji

  • Posted on: 29 November 2022
  • By: addmean
Wielu z nas oczekuje zimy, na ten czas, jak w końcu krajobrazy się zabielą pozwalając na uprawianie sportów zimowych. Niestety, jak pokazuje choćby aktualna zima potrafi być niezbyt miło, a pogoda w ogóle może nie wskazywać na to, że mamy tę porę roku. Co wtedy mają powiedzieć narciarze, którzy oczekują cały rok na to, by w końcu poszaleć na śniegu? A jeśli śniegu nie ma w górach to właściwie sezon można spisać na straty. Jaki jest na to sposób? Po prostu, trzeba wyjechać na narty tam, gdzie śnieg jest zawsze.
narty
Author: glenngould
Source: http://www.flickr.com
Powstaje więc pytanie: gdzie na narty? Poznajcie nasze propozycje. Wiadomo, Alpy, tutaj nie ma zaskoczenia. Krajem natomiast, które nasi rodacy wybierają najczęściej jest Austria. Wartym odwiedzenia jest Elmau Going, jest tam najlepsza baza narciarska. Jednocześnie niekiedy więcej tam narciarzy niż białego puchu, tak więc na pewno lepszym wyborem będzie Zell am Ziller. Kolejnym ciekawym regionem w Austrii są z pewnością okolice Salzburga. Znajduje się tam olbrzymi kompleks sportowy – Amade.

Jest tam siedemset sześćdziesiąt kilometrów tras narciarskich i dwieście siedemdziesiąt wyciągów. Ta niezwykła liczba oznacza, iz z pewnością nie przejedziesz dwa razy takiej samej trasy. Bogactwo tras jest zachęcające do odkrywania każdej z nich (polecam:). Żeby nie było, to warto także ściągnąć narty i zwiedzić bardzo piękny Salzburg. A może Hiszpania? To może brzmi dziwacznie, bo jak to na narty do Hiszpanii? Jeśli jesteśmy zdziwieni należy spróbować i rozwiać te zbędne wątpliwości. Pireneje oferują wiele zimowych atrakcji. W sumie pogoda w górach jest piękna, są wspaniałe warunki, dużo słońca. Co więcej, powrót do miasteczka, w jakim jest nawet 20 stopni jest bardzo miłym doznaniem.



Warta zobaczenia jest La Molina-Masekka, w jakiej mamy 135 kilometrów tras. No i na pewno Włochy, które są wielbione wręcz przez narciarzy. Zresztą, słusznie, i to czy mówimy o Dolomitach, jak i zachodnich Włochach czy obszarze, jaki graniczy z Francją. Między Bolazno a Trydentem są najbardziej interesujące włoskie ośrodki, czyli Livigno, Cortina d'Amprezzo czy Madonna di Campiglio. Na szczególną uwagę zasługuje jednakże Val di Fiemme. Sto dziesięć świetnie przygotowanych tras, a do tego pełne słońce. Jak widać wybór jest dość duży, lecz z pewnością korzystnie zastanowić się czego szczególnie oczekujemy, ponieważ każde z tych wspaniałych miejsc ma swoją specyfikę.