Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Z dala od miejskiego zgiełku, czyli metoda na czynny urlop

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Istnieją ludzie, którzy nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Uciekają, byle dalej od zgiełku miasta. Wybierają miejsca z dala od cywilizacji, tam, gdzie mogą poczuć wolność, zaszywają się w miejsca dzikie, które oferują coś innego niż to o co ma do zaoferowania ludzkość.


Tego typu miejsca, wzniesienia, puszcze, jeziora są wyjątkowe na wiele sposobów, osoby, które często tam jeżdżą wiedzą dokładnie, dlaczego… Zapytajmy ich o to.

To zaczęło się kiedy byłem mały. Wypady z rodziną w góry to było wielkie święto, które odbywało się zdecydowanie częściej niż Boże Narodzenie. Wybieraliśmy się na takie wycieczki często wtedy, kiedy
Widok na góry
Author: Viaggio Routard
Source: http://www.flickr.com
tylko był wolny czas. Soboty i niedziele, święta, wolne terminy, na które czekaliśmy z niecierpliwością, to wszystko było przez nas wykorzystywane najlepiej jak się da.

Przypominam sobie, że dostałem pewną książkę czy poradnik o wspinaczce i turystyce górskiej (wspinaczka (https://www.alpinlife.pl/) i turystyka górska poradniki, książki). Posiadałem parę innych sportowych poradników, ale pamiętna książka to była zupełna nowość. Wspinaczka (https://www.alpinlife.pl/jakie-sa-podstawowe-akcesoria-wspinaczkowe-w-jakie-nalezy-sie-zaopatrzyc-n-3.html) to było na początku dla mnie coś niewyobrażalnego, ale bez problemu dotarło do mnie przesłanie. Dzisiaj jeżdżę w góry jako
Wyścig rowerowy
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
wędrowiec, lecz też jako wspinacz. W górach odnajduję z jednej strony spokój oraz ciszę, z drugiej z kolei sprawdzam własną moc i siłę psychiczną do zdobywania następnych górskich wyzwań.

Moja fascynacja żeglarstwem (interesujące poradniki o sporcie) rozpoczęła się na dobre trochę później. Dzieciństwo spędziłam mieszkając w dużym mieście, od zawsze jednak gnało mnie gdzieś poza miasto. Już jako dziecko czułam większy związek z prowincją niż z miastem. Upewniłam się w tym myśleniu będąc kilka razy przerwę w szkole na wsi. Ciągnęło mnie tam, ale swoje marzenia osiedlenia się w takim miejscu spełnić mogłam dopiero w dorosłym życiu.

Zamieszkałam niedaleko jeziora i zaczęłam z ciekawości czytać książki i poradniki o żeglarstwie. Chciałam coraz więcej czasu przebywać na wodzie, a teraz nie widzę swojego życia bez jezior, po których można żeglować bez końca.

Jak widać, są jednostki, dla których tego typu odludne krainy, gdzie cywilizacja zagląda nie tak często i odświętnie mają niesamowitamoc, siłę, która pcha ich do życia zgodnego z pasją, do rozwijania własnych zainteresowań i po prostu, do bycia w jakimś sensie spełnionym. A przecież każdy z nas o tym marzy!