Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Co to jest asg

  • Posted on: 17 September 2022
  • By: addmean
Airsoft jest to gra grupowa, w której używane są pneumatyczne repliki broni palnej strzelające plastikowymi kulkami. Gry te z reguły odbywają się z dala od osiedli ludzkich w lasach, na poligonach wojskowych czy pustych budynkach po starych fabrykach. Podstawowym celem wyposażonych w karabiny na kulki uczestników gry jest oczywiście trafienie przeciwnika, zazwyczaj nie czyniąc mu krzywdy.

Bitwy odbywają się według określonych scenariuszy, często oryginalnych, lecz również odtwarzających znane z historii potyczki wojsk lub oddziałów paramilitarnych. Gry te mają swoje zasady. Spisane jest również tak zwane „Prawo ASG”, zgodnie, z którym się odbywają.

Z pewnością przyda Ci się dobra witryna (www.eclest.pl/toksyna-botulinowa-szkolenie-podstawowe.html), jeśli masz zamiar poznać dużo informacji na ten temat. Zachęcamy więc, abyś kliknął w ten link.

Podstawową zasadą jest używanie gogli ochronnych, aby nie uszkodzić wzroku. Scenariusze gier są różnorodne, od zwykłych strzelanek, gdzie po prostu należy wykluczyć z gry przeciwników, po skomplikowane strategie, które w wierny sposób odwzorowują realne pole walki z wywiadem i logistyką. Takie rozbudowane rozgrywki potrafią trwać nawet ponad 24 godziny, wymagają więc doskonałej kondycji fizycznej i mocnej psychiki.

paintball, asg
Author: West Point Public Affairs
Source: http://www.flickr.com/
Rodowód airsoftu tkwi w Japonii. Tam powstały pierwsze repliki broni, aby dać japońskim oddziałom samoobrony możliwość ćwiczeń z uwagi na bardzo rygorystyczne przepisy dotyczące używania broni palnej, nałożone na japońskie siły zbrojne po przegranej wojnie. Do dziś japońskie repliki broni są najwyższej jakości. Ponieważ w odróżnieniu od paintballu kulki, którymi strzela się w airsofcie, nie są wypełnione farbą, uczestników gier obowiązuje swoisty kodeks honorowy i wymóg przyznania się do trafienia przez przeciwnika.

Gra ta ma coraz większą rzeszę zwolenników pochodzących z różnych środowisk i chcących w sposób aktywny spędzić czas wolny. Wyposażenie do gry, nie tylko wspomniane wcześniej karabiny, ale też pistolety na kulki, gogle i różnego typu ochraniacze, a także buty taktyczne i mundury, posiada obecnie każdy sklep asg, a sklepów tych jest coraz więcej, również w Sieci.