Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Warto poznać Rzym

  • Posted on: 3 November 2021
  • By: addmean
Są takie miejscowości, które przyciągają rzesze turystów i o zobaczeniu których marzy praktycznie każdy. Do jednych z takich miejsc wlicza się Rzym, to miasto, które już w dawnych latach było niesamowicie odwiedzane cały czas raduje się sporym zaciekawieniem turystów z różnych krajów. Musimy tutaj zwiedzić mnóstwo starożytnych, jak i teraźniejszych miejsc co sprawi, iż właściwie każdy odnajdzie dla siebie coś ciekawego.

łuk triumfalny
Author: ell brown
Source: www.flickr.com
Możemy sprawdzić swoją odwagę Każdy na pewno wiele razy spacerował po cmentarzu i ma szansę powiedzieć, iż właściwie nie ma w tym nic dziwnego, ani przerażającego. Nie mniej katakumby w Rzymie przedstawiają nam wspaniałe doznania przeważnie dlatego, iż choć jest to cmentarz, to jednak jest to cmentarz pod ziemią, a więc spacerujemy wśród skalnych wgłębień, na których leżą kości, niejako jesteśmy w grobowcu. Już sama ilość tuneli oraz odległości jaka tam na nas czeka powinna sprawić, że czas poświęcony w takim towarzystwie uzupełni nas o gęsią skórkę.

Najbardziej znane schody
akwedukt
Author: By RaSeLaSeD - Il Pinguino
Source: www.flickr.com
Ktoś może powiedzieć, że schody jak to schody, spacerujemy przecież po nich codziennie. Jednak trzeba wyjaśnić, iż schody hiszpańskie należą do najszerszych i jednocześnie najdłuższych schodów w Europie. Kierują do kościoła św. Trójcy, a w różnych okresach roku są przeróżnie ozdabiane w zależności od będących wówczas świąt. Jednak niech nas nie zmyli ich nazwa, są one w Rzymie a określenie hiszpańskie pojawiła się od niedalekiego usytuowania ambasady Hiszpanii.Znajdziemy tutaj wiele ciekawych historii Odwiedzanie Rzymu to tak właściwie nie tylko oglądanie różnego typu zabytków oraz antycznych pomników.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten wątek, na pewno przyda Ci się bieżąca notka. Zapraszamy na naszą stronę, tam rozszerzysz swoje kwalifikacje.

To również zapoznawanie się z niesamowitą historią tego miasta, bo każdy budyneczek, każda ulica ma swoją indywidualną historię, tradycję, oraz przesądy. Warto udać się w takową wycieczkę, bo powrócimy z niej zadowoleni, a jednocześnie także będziemy mieli okazję powiększyć własną wiedzę o informacje, które nie są zawarte w książkach, a których dowiemy się zarówno od kierownika grupy, jak i od napotkanych mieszkańców tego miasta.