Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Niezwykła technika 3D - zdjęcia jutra

  • Posted on: 7 March 2022
  • By: addmean
Obecna technologia gwarantuje w dziedzinie fotografii niesamowite możliwości. Przykładem tego są zdjęcia 360 stopni. Przedstawiają w bardzo interesujący sposób fotografię i zrobiły się wyjątkowo modne w przeróżnych dziedzinach. Nie tylko zawodowcy mogą obecnie wykonywać takie zdjęcia, lecz też amatorzy.

robienie zdjęć w mieście
Author: Fredrik Rubensson
Source: http://www.flickr.com
Na wstępie trzeba wyjaśnić, czym są zdjęcia 360 stopni (pokazane na ). Otóż jest to możliwość przedstawienia dużej powierzchni. Zdjęcie, jakie utworzono z więcej niż z dwóch fotografii w świecie cyfrowym nazywamy fotografią panoramiczną. Istnieje parę rodzajów fotografii szerokokątnych. Do najbardziej znanych zaliczyć można panoramy sferyczne czy panoramy dookólne. Żeby wykonać dobrej klasy fotografię panoramiczną, powinno się posiadać odpowiednim aparatem.Tutaj sprawdzi się aparat tzw. lustrzanka. Ważny jest teleobiektyw, jaki musi być szerokokątny, co daje najlepsze możliwości. W tworzeniu tego rodzaju zdjęć przydarza się okoliczność nazwana błędem paradoksalnym. Powstaje wówczas, gdy fotografujący robi kolejne ujęcia z różnej perspektywy. Rozwiązaniem jest zachowanie sporej odległości osoby fotografującej w stosunku do przedmiotów. Przydatny jest tutaj statyw z głowicą szerokokątną. Ważnym kryterium jak najlepszego zdjęcia panoramicznego jest wspólne odniesienie dla wszystkich zrobionych fotografii. Wtedy nie będzie kłopotu z obrobieniem plików w programie dedykowanym do tego gatunku fotografii. Naturalnie pamiętać należy o świetle i balansie bieli, które powinny być identyczne od rozpoczęcia sesji. Będąc przy software, należy wspomnieć o obowiązujących aplikacjach, które wykorzystywane są do tworzenia fotografii panoramicznych.

Naprawdę przypadł Ci do gustu ten temat? Niezmiernie nas to cieszy. Zatem zachęcamy do następnych newsów - po prostu najedź na link do źródła.

Rynek oferuje sporo oprogramowań, które są bardzo intuicyjne i nie stanowią trudności w obsłudze.

A co ze zdjęciami w 3D? Może najpierw krótka ich definicja - zdjęcia w 3D powstają, kiedy dwa samodzielne ujęcia są przeznaczane dla każdego oka. Wtedy otrzymujemy rezultat 3D (szczegóły na stronie). Taką opcję mamy już w sprzętach fotograficznych, które obsługują tą technologię. Nie trzeba tu jakichkolwiek dodatkowych rekwizytów. Wystarczy uruchomić opcję w aparacie i wykonać zdjęcia tak jak w klasycznej opcji panoramy. Efekt trójwymiaru będzie widoczny na sprzęcie, który posiada funkcję wyświetlania tego rodzaju obrazów - np. telewizor. Są to niezwykłe efekty, które sprawiają wiele radości.