Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Grzybowo

  • Posted on: 22 June 2022
  • By: addmean
Grzybowo to przytulna wieś turystyczna mieszcząca się w województwie zachodniopomorskim, sześć kilometrów na zachód od Kołobrzegu. Grzybowo jest całkiem charakterystycznie usytuowane na obszarze tak zwanej depresji grzybowskiej (0, 30 - 1, 00 m p.p.m.) . Grzybowo mieści się w Strefie Chronionego Krajobrazu, gdzie obowiązują zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej.


Author: Eric Lamoureux
Source: http://www.flickr.com
W rejonach depresji grzybowskiej, morze bałtyckie tworzy akwen określany Zatoką Grzybowską. Zatoka ta ma długość siedmiu kilometrów i wcina się na głębokość ośmiuset metrów. Tutejsza nieregularność linii brzegowej powoduje, iż woda jest nadzwyczaj cieplutka.

Grzybowo wyróżnia się również prześlicznymi, piaszczystymi plażami, które w najbardziej szerokich miejscach mają czterdzieści metrów. Na wydmach ciągnących się wzdłuż plaży występują lasy sosnowe. Tworzą one pozytywny mikroklimat, który ma leczniczy wpływ na układ oddechowy. Na miejscowych plażach, w szczególności po burzach można znaleźć bursztyny, które wywalane są tutaj wraz z glonami i skorupiakami. Jeden z odcinków miejscowej plaży przydzielony został dla naturystów.

Do Grzybowa podróżników przyciągają również ciekawe imprezy na świeżym powietrzu.

W sieci jest dużo bardzo ciekawych artykułów - jeśli masz ochotę poznać jeszcze jeden - sprawdź na serwisie (http://motoargo.pl/product-pol-4901-KLUCZ-DO-REGULACJI-ZAWOROW-3-2MM-3-8MM-4-2MM.html) a nie będziesz żałować!

Należą do nich między innymi dwudniowy Jarmark Ceramiczny, w trakcie, którego robione są warsztaty ceramiczne, bednarskie, bębniarskie i plastyczne, a także Letnie Spotkania z Muzyką Klasyczną i Koncerty Kleryków Mariańskich odbywające się w miejscowym kościele. Interesującym miejscem do zobaczenia jest Dziwnów. Więcej informacji znajdziesz tu -

Na obrzeżach Grzybowa i sąsiedniego Kostrzyna znajduje się stadnina koni sportowych, z kolei w oddalonym o 3 km od Grzybowa Zieleniewie, rozciąga się kilkuhektarowy obszar, określasprawdź nastadninam Zachodem. Występuje tutaj wioska indiańska, miasteczko westernowe, mini Zoo, place zabaw, stajnie, ogród, motel i kuchnia szeryfowej. Westernowe miasteczko ma do zaoferowania takie atrakcje, jak: zabawy przy ognisku w kostiumach indiańskich lub kowbojskich, przejażdżki bryczką, koniem, wielbłądem lub na byku w ramach rodeo.

Przez Grzybowo przelatują liczne drogi rowerowe, które są fragmentem trasy międzynarodowej. Jednym z najbardziej atrakcyjnych jest szlak Bocianich Gniazd, przebiegający przez rozległe torfowiska z zanikającymi jeziorkami i wilgotny las mieszany sosnowo – dębowy będący unikalnością na obszarach wydmowych. Ciekawy jest także szlak biegnący z Dźwirzyna do Gąsek, gdzie występuje zabytkowa latarnia i gotycki kościół z piętnastego wieku, a także szlak wiodący do jeziora Lesko gdzie swoje schronienie odnalazły liczne, interesujące ptaki. Turyści częstokroć korzystają też z tutejszych szlaków spacerowych, biegnących wśród sosnowo – dębowych lasów i wkoło wspomnianego jeziora Resko.


Od zachodu i północy Grzybowo otoczone jest przez Trzebiatowsko - Kołobrzeski Pas Nadmorski. Zamiarem jego utworzenia była ochrona siedemnastu cennych siedlisk przyrodniczych, m.in. bagiennych solnisk nadmorskich, nadmorskich wydm białych i szarych lasów lęgowych, nadmorskich zarośli wierzbowych, grądów subatlantyckich oraz płyciutkich ujść rzek. Na obszarze Trzebiatowsko - Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego mieszczą się cztery rezerwaty przyrody: „Roby”, „Nadmorski bór bażynowy w Mrzeżynie”, „Stramniczka” i „Jezioro Liwia Duża”. Na zachód od Grzybowa występuje również teren specjalnej ochrony ptaków „Wybrzeże Trzebiatowskie”.